Wykonaj tekst Drag, gdy masz podejrzenie, że Twoje dziecko zażywa narkotyki

Niestety coraz więcej osób zażywa substancje odurzające. Szczególnie młodzi ludzie nie zastanawiają się nad konsekwencjami swojego wyboru i spożywają dopalacze, czy palą marihuanę. Wbrew obiegowej opinie, nawet jednorazowe zażycie narkotyków może doprowadzić do uzależnienia, które trzeba leczyć. Jednak detoks jest bardzo trudny, dlatego rodzice, czy opiekunowie powinni zwracać szczególną uwagę na dziwne zachowanie, a w razie podejrzeń, zdecydować się na test drag.

Dopalacze – silna trucizna

W mediach wciąż słyszy się o kolejnych przypadkach, gdzie młodzi ludzie umierają po zażyciu dopalaczy. Jednak cześć młodzieży bagatelizuje te informacje i nadal zażywa te środki. Warto jednak pamiętać, że nawet jednorazowe zażycie może skończyć się śmiercią, gdyż dopalacze są trucizną. Mogą być pochodzenia naturalnego, zatem w swoim składzie posiadają ekstrakty muchomora czerwonego, który jak wiadomo jest trujący. Równie niebezpieczne są dopalacze pochodzenia syntetycznego, takie jak : mefedron, który szybko doprowadza do przegrzania organizmu, a to z kolei prowadzi do uszkodzenia wielonarządowego, czy też uszkodzenia mózgu. Zatem jeżeli masz podejrzenie, że Twoje dziecko zażyło dopalacze to jak najszybciej wykonaj test na dopalacze, a w razie pozytywnego wyniku , od razu zgłoś się na pogotowie, bo liczy się każda sekunda.

Narkotyki – potencjalnie śmiertelne substancje

Wiele słyszy się o przypadkowych przedawkowaniach narkotyków. Wystarczy tylko zażyć jeden raz kokainę i już można uszkodzić wiele narządów. Wbrew opinii nie u wszystkich wywołuje ona euforię, zazwyczaj prowadzi do depresji, a wyjście z uzależnienia jest trudne. Dlatego należy wykonywać testy narkotykowe. Są one łatwo dostępne, dzięki temu również rodzice mogą wykonać dziecku taki test, nawet w domu.

Test Drag – dla profesjonalistów i rodziców

Test Drag to testy narkotykowe, jak i test na dopalacze w jednym. Dedykowane są zarówno dla profesjonalistów np. lekarzy, czy policjantów, a także dla rodziców. Wystarczy tylko próbka śliny, bądź moczu. Wynik jest już po 5 minutach. Warto tutaj wiedzieć, że jednorazowe zażycie dopalaczy, czy też narkotyków utrzymuje się w organizmie 48 godzi, z kolei osoby regularnie je zażywające będą miały pozytywny wynik nawet po 7 dniach od ostatniego zażycia narkotyku, czy dopalacza.

Na jakie zachowanie zwrócić uwagę?

Jeżeli osoba jest bardzo pobudzona, ma omamy, bądź też odczuwa euforię, może być po spożyciu substancji zakazanych. Mogą występować też stany lękowe, bezsenność. Źrenice mogą być bardzo powiększone, albo pomniejszone. Może występować także oczopląs, wymioty i nudności. W razie jakichkolwiek podejrzeń należy wykonać test na dopalacze, a w razie wystąpienia dziwnych zachowań, należy jak najszybciej udać się, z taką osobą do szpitala, bądź wezwać pogotowie.