Wybieramy meble do pokoju młodzieżowego

Dla każdego nastolatka pokój jest ważną, intymną przestrzenią, która powinna zapewniać mu odrobinę prywatności i swobody. Jak funkcjonalnie i ciekawie zaaranżować pokój młodzieżowy? Jakie rozwiązania są teraz na czasie? Sprawdź!

Estetyka przede wszystkim

Dla każdego młodego człowieka pewnym krokiem wkraczającego w dorosłość, wielką rolę odgrywa estetyka przestrzeni. Ważne jest, aby pokój młodzieżowy odzwierciedlał charakter lokatora i współgrał z trendami. Jaki styl wnętrzarski jest teraz na czasie? Oczywiście minimalizm! W dobrych sklepach meblowych znajdziesz ciekawe kolekcje prostych, lecz niezwykle efektownych mebli. Szczególną uwagę warto zwrócić na ofertę sklepu notodo.pl. W rozbudowanym katalogu producenta znajdziesz meble zrobione nie ze sklejki, ale z drewna – materiału, który pięknie się prezentuje, a jednocześnie wyróżnia się ponadprzeciętną trwałością.

Miejsce do nauki i odpoczynku

Dobrze urządzony pokój musi spełnić wiele funkcji – zapewniać spokojny i zdrowy sen, sprzyjać odpoczynkowi i nauce przed ważną klasówką oraz być przyjaznym miejscem spotkań ze znajomymi. Aby tak się stało, przestrzeń powinna być podzielona na trzy strefy – dzienną, nocną oraz strefę nauki. Wśród mebli nie może zabraknąć solidnego biurka, łóżka z materacem o odpowiednim stopniu twardości, szafy, która pomoże zaprowadzić ład wśród ogromnej ilości ubrań i rzeczy osobistych. Zadbaj o to, aby w pokoju znalazła się wygodna kanapa albo duże, wypełnione granulatem pufy. Aby całość prezentowała się atrakcyjnie, starannie dobierz kolory ścian i dodatki. Na jednej, najbardziej odkrytej ścianie zwykłą farbę warto zastąpić farbą strukturalną imitującą beton lub cegłą klinkierową. Do łask wracają również fototapety!