Portfele męskie- idealny pomysł na prezent

Bądźmy szczerzy, mężczyźni rzadko kiedy interesują się modą. Zazwyczaj stawiają na funkcjonalne rozwiązania. Posiadają tylko kilka par spodni, jeden garnitur oraz kilka par butów, w zależności od sezonu. Dlatego wielu z nich wybiera właśnie odzież i obuwie, które wykonane są z trwałych materiałów, jednak zazwyczaj do dodatków nie przywiązują jakiejkolwiek uwagi, zatem wielu z nich posiada portfele, które są totalnie zniszczone i prezentują się wręcz fatalnie. Zatem jeżeli nie masz pomysłu na prezent, warto zakupić swojemu partnerowi właśnie portfel.

Portfele męskie- jakość ma znaczenie

Przy wyborze portfela warto zastanowić się na doborem odpowiedniego materiału. Najlepiej, aby był on trwały, ale również odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ciekawym wyborem są portfele męskie ze skóry naturalnej, jak wiadomo skóra naturalna jest synonimem klasy i luksusu. Warto jednak postawić na wybór portfeli np. ze skóry bydlęcej, która nie pęka. Nie wymaga też specjalnej pielęgnacji. Oczywiście również kolor ma znaczenie. Najbardziej uniwersalne są portfele męskie w kolorze czarnym, albo też brązowym. Wadą portfeli męskich, ze skóry naturalnej może być ich cena. W przypadku skóry dobrej jakości to nawet 400 złotych. Jeżeli nie dysponujemy taką gotówką możemy wybrać portfele z eko skóry. Oczywiście znawca na pewno zauważy różnice, jednak taki portfel jest także klasyczny i uniwersalny.

Portfele męskie- faux pas

Wydaje się, że ciężko popełnić faux pas w przypadku portfeli. Jednak jest to całkiem możliwe. Otóż synonimem złego gustu i tandety są portfele męskie zapinane na rzep. Takie portfele były popularne w latach 90 tych, ale prawda jest taka, że na ogół lata 90 są uważane, jako dosyć kiczowaty okres. Wystarczy przypomnieć sobie tamtą modę. Takie portfele nie prezentują się dobrze, więc nie warto ich kupować. O ile jeszcze nastolatkowie mogą sobie na nie pozwolić, tak w przypadku dorosłych mężczyzn jest to naprawdę w bardzo złym guście.

Portfele męskie- bo liczy się rozmiar

Przy wyborze portfeli warto także wybrać odpowiedni rozmiar. Oczywiście wielkość zależy od naszych preferencji, jednak portfel nie może być, ani za mały, ani za duży. Warto, aby zmieścił np. prawo jazdy czy dowód osobisty. Ważne jest także miejsce na karty kredytowe. Oczywiście należy również pamiętać o odpowiednim noszeniu portfela. Otóż nie powinien on być noszony w tylnej kieszeni, z dwóch powodów. Przede wszystkim bardzo łatwo go zgubić, a wypchana kieszeń nie wygląda też dobrze. Noszenie portfela na łańcuchu również nie jest wskazane.

Więcej informacji znajdziesz na stronie portfele męskie