Personalizowane medale okolicznościowe – pomysł na uhonorowanie wydarzenia

Organizacja imprez masowych takich jak zawody sportowe czy koncerty to zawsze duże przedsięwzięcie, które należy dokładnie wcześniej zaplanować. Szczególnie dużą wagę przykłada się do atrakcji czekających na osoby uczestniczące jak i o bezpieczeństwo, które jest najważniejsze. Często formą uhonorowania są wręczane personalizowane gadżety, które przypominają o danym wydarzeniu.

Medale okolicznościowe – prezent na każdą okazję?

Coraz większą popularność zdobywają medale, które można spersonalizować, co doda prestiżu i podkreśli rangę wydarzenia. Choć mogłoby się wydawać, że w większości są wykorzystywane w przypadku imprez związanych ze sportem, świetnie sprawdzą się jako prezent z okazji jubileuszu czy w ramach podziękowania np. długoletniemu pracownikowi przechodzącemu na emeryturę. Obecnie można dowolnie zaprojektować ich awers i rewers, a także wybrać ich kształt. Dzięki różnym metodom powstawania, medale mogą być również kolorowe oraz wypukłe, co sprawi, że będą oryginalnym prezentem dopasowanym do okazji. Często firmy zajmujące się produkcją takich medali okolicznościowych oferują również gotowe wzory, które można w pewien sposób zmodyfikować, co jest dobrym pomysłem jeśli ktoś nie ma pomysłu na własną grafikę.

Na co należy zwrócić uwagę podczas projektu medalu?

Wygląd każdej pamiątki powinien zostać dokładnie przemyślany. Wielu grafików podpowiada swoim klientom co warto umieścić w środku projektu oraz która czcionka będzie najbardziej pasowała. Medale okolicznościowe powinny od razu kojarzyć się z danym wydarzeniem, co można dodatkowo podkreślić dzięki wstążkom w konkretnym kolorze oraz odpowiedniemu etui, na które warto zwrócić uwagę. Medale w odpowiednim pudełku wyglądają zdecydowanie bardziej dostojnie i prestiżowo, co sprawia że to estetyczna pamiątka. Warto także przyjrzeć się materiałom z którego są wykonane – laminaty czy sklejka to najtańsze możliwości, ale najczęściej wybierane są te wykonane ze stali. Można znaleźć także projekty wykonywane na pleksi czy nawet szkle, a także połączyć kilka materiałów.

Medale okolicznościowe to pomysł na prezent na wiele okazji – w ramach podziękowania czy nagrodzenia uczestników konkursu, swoich pracowników czy najbliższych osób. Dzięki różnorodności materiałów można znaleźć projekt dopasowany do swoich potrzeb lub samemu zaprojektować go od zera. Personalizowane gadżety uhonorują ważne uroczystości, a dzięki odpowiednim materiałom wyglądają w sposób estetyczny i przypominają o danym wydarzeniu.

Medale okolicznościowe znajdziesz na Pucharowo.pl