Z jakiego materiału wybrać piżamę?

Wiele osób twierdzi, że jakość ich snu zależy w dużej mierze od tego, w jakiej piżamie zasypiają. I mogą mieć rację! W ramach eksperymentu każdy powinien spróbować przespać jedną noc w piżamie wykonanej ze sztucznego materiału, a następną w takiej wykonanej z czystej bawełny. Następnie samemu odpowiedzieć sobie na pytanie – czy czuć różnicę?

Piżamy damskie letnie

Letnie piżamy powinna cechować lekkość i przewiewność. Zapewni to swobodę ruchu oraz pozwoli skórze oddychać podczas upalnych nocy. Słysząc o letniej piżamie damskiej najczęściej wyobrażenia sięgają zestawu złożonego z krótkich spodenek i koszulki na ramiączkach bądź dłuższej tuniki, koszuli nocnej. Jednak nie każdy przepada za takim ubraniem do snu. Czy w takim wypadku istnieją inne możliwości skompletowania swojej letniej piżamy?

Kluczem do sukcesu nie musi być wcale krótkość koszulki bądź spodenek, aby w letnie noce spało się komfortowo. Istotny jest materiał, z którego wykonana jest piżama. Po najchętniej sięgany materiał uważa się bawełnę. Dzieje się to za sprawą jej właściwości zachowania komfortu cieplnego. Bawełna bowiem zimą będzie doskonale ogrzewać ciało, natomiast latem – lekko je ochłodzi.

Idealnym wyborem może okazać się także piżama lniana. Idealnie otuli ciało, ale jednocześnie nie wzbudzi dyskomfortu. Piżama lniana jednocześnie doskonale przepuszcza powietrze oraz doskonale chłonie wilgoć. Wybierając lnianą piżamę możemy zapomnieć o nieprzyjemnej lepkości ciała po letniej nocy.

Piżamy damskie zimowe

Chcąc czuć przyjemne ciepło podczas zimowych nocy mamy dwa wyjścia – wybrać piżamę wykonaną z grubszego materiału bądź taką, która nie przepuści chłodnego powietrza na powierzchnię naszej skóry. Jakie materiały są rekomendowane jeśli chodzi o piżamy damskie sugerowane na zimowe noce?

Soft – materiał niezwykle przyjemny w dotyku, odznaczający się swoją niebywałą miękkością. Idealnie sprawdzi się podczas chłodniejszych nocy ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne, Dodatkowo należy do grupy grubszych materiałów, dzięki czemu dodatkowo utrzymamy odpowiednią ciepłotę ciała.

Piżamy męskie

Zasady opisane wyżej tyczą się także piżam przeznaczonych dla mężczyzn. Istotną zasadą jest wybranie odpowiedniego materiału. Bawełna i len sprawdzą się idealnie zarówno podczas letnich jak i zimowych wieczorów. Są niezwykle wygodne i dzięki wysokiej dostępności obu materiałów można liczyć na szeroki wybór fasonów piżam wykonanych właśnie z bawełny bądź lnu. Wybierając jednak lnianą piżamę należy liczyć się z wyższą ceną aniżeli jest to w przypadku bawełnianego kompletu.

Wybór fasonu piżamy jest sprawą wyłącznie gustu użytkownika. Nie ma znaczenia, czy wybrana zostanie koszulka z krótkim rękawem w komplecie z długimi spodniami, czy średniej długości spodenki do koszulki z długim rękawem. O komforcie snu w danej piżamie decyduje głównie materiał, z której jest wykonana.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/pizamy-damskie.