Funkcjonalna szafa na korytarz

Przedpokój to małe pomieszczenie, gdzie ciężko zaprowadzić porządek. Pomóc w tym może funkcjonalna szafa na korytarz. Jaką szafę wybrać, aby mieć pewność, że całe pomieszczenie zaaranżowane zostanie w odpowiedni sposób? Warto się temu przyjrzeć.

Szafa na korytarz we wnęce

Najlepszym wyjściem jest szafa na korytarz, która zostanie ustawiona wnęce. W zdecydowanej większości przypadków, takie wnęki na korytarzu są. Przy czym należy sprawdzić, czy wnęka ma głębokość większą niż sama szafa. Dlaczego? Ponieważ ludzie najczęściej zapominają o ścianie i drzwiach. Do głębokości wnęki na korytarzu należy doliczyć przynajmniej 10 cm dodatkowych, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że szafa tam wejdzie. O ile sprawdzimy także jej szerokość oraz wysokość. Po bokach oraz na wysokości warto również pomyśleć o kilku cm luzu, aby mieć pewność, że nie będziemy mieli problemu z ustawieniem szafy.

Szafa na korytarzu – optyczne powiększenie

Szafa na korytarzu zabiera przestrzeń. Można jednak zastosować kilka trików, dzięki którym cały przedpokój będzie wydawał się większy. Wśród takich trików można wyróżnić poziome pasy na drzwiach od szafy. Można je namalować samodzielnie lub też można zdecydować się na ich wykonanie z folii samoprzylepnej. Jedną z funkcjonalnych propozycji jest zastosowanie powłoki szklanej – lustra. Nie tylko optycznie powiększymy całe wnętrze, ale również będziemy mogli zawsze się w szafie przejrzeć. Ostatnią propozycją jest ciekawa fototapeta, która jest bardzo łatwa w położeniu.