Ciekawe

Wanny prostokątne i asymetryczne

W budownictwie i wystroju wnętrz stałe pojawiają się nowe trendy, które rewolucjonizują dotychczasowy rynek. Jednak dużą zaletą wystroju wnętrz jest to, że nawet jeśli pojawią się pewna tendencja, uznawana powszechnie za modną, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby podążać zgodnie z tradycją i urządzić swój dom w starym stylu.

Wanny prostokątne i owalne

Jeszcze kiedyś wszystkie wanny miały podłużny, owalny kształt i nikomu nawet nie przeszłoby przez myśl, że już wkrótce mogą pojawić się nowe ich modele, całkowicie zmieniające wygląd rynku. Owalne wanny zapewniały przede wszystkim wygodę podczas kąpieli, wygląd był zaś kwestią drugorzędną. Co bogatsi co prawda mogli pozwolić sobie na odstępstwa od tej reguły, jednak to nie zaliczało się do głównego nurtu.

Obecnie w każdym sklepie z asortymentem do wyposażenia wnętrz znaleźć można wanny w wielu różnych kształtach, nie tylko popularnym kilkanaście lat temu owalu. Dostępne są wanny prostokątne z zewnątrz, a owalne w środku i ich przeznaczeniem jest lepsze wpasowanie się w zabudowę łazienki ze względu na taki kształt. Oczywiście znaleźć można również modele całkowicie prostokątne, z których korzystanie wcale nie jest mniej wygodne niż w przypadku wanien owalnych.

Fenomen wanien asymetrycznych

Jak wiadomo, w przypadku kwestii tak indywidualnych jak wystrój wnętrz, zawsze znajdą się osoby nade wszystko ceniące sobie ekstrawagancję i oryginalność. I właśnie z myślą o takich osobach stworzone zostały wanny asymetryczne, znacznie odbiegające wyglądem od dostępnych dotąd modeli, na co zresztą wskazuje nazwa. Wanny asymetryczne zazwyczaj są dostępne w modelach narożnych, przez co ich dodatkową zaletą jest to, że zajmują mniej miejsca i dobrze pasują nawet do łazienek o niewielkiej powierzchni.

Glownym założeniem wanien asymetrycznych jest jednak to, aby ich zewnętrzny kształt był całkowicie nieregularny i przez to nadawał całemu pomieszczeniu swoistej oryginalności. Mogą mieć one kształty owalne lub przypominać wielokąt o ostrych, nierówno odciętych krawędziach lub, co wydaje się pomysłem najbardziej interesującym, łączyć ze sobą te dwa kształty. Modeli takich jest co prawda najmniej, jednak to czyni je jeszcze bardziej oryginalnymi.

Wanny asymetryczne są więc doskonałym wyborem dla wszystkich tych osób, którym zależy na oryginalności i cenią sobie one nowoczesność. Są one bowiem charakterystyczne dla wystroju wnętrz w ostatnich latach, a ich obecność w łazience z pewnością nada jej indywidualnego, ciekawego stylu, który niejedna osoba doceni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie 1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

Previous ArticleNext Article
pergola dizajnovy zahradny nabytok kovové pergoly