Skrzyniopalety z tworzywa? Pojemniki plastikowe producent? Tylko Schoeller Allibert!

Jeżeli poszukujesz skrzynki z tworzywa sztucznego do swojego przedsiębiorstwa, koniecznie zajrzyj na stronę producenta pojemników Schoeller Allibert. Znajdziesz tam mnóstwo propozycji, które na pewno znajdą zastosowanie w Twojej firmie.

Dlaczego polipropylen, to najczęściej wybierany materiał na palety i tym podobne ostatnich lat?

Polipropylen, to wynik niskociśnieniowej polimeryzacji propenu. Jego cechą charakterystyczną jest bardzo duża odporność chemiczna – w zasadzie może obcować z większością kawasów i zasad, bez obawy o naruszenie jego struktury.

PP – bo takie oznaczenie widnieje na produktach z tego tworzywa sztucznego – nie jest toksyczny ani szkodliwy dla ludzi i zwierząt. Jego zastosowanie jest naprawdę szerokie – od sprzętu laboratoryjnego, przez elektrykę i elektronikę, do zabawek, motoryzacji, mebli czy opakowań na produkty spożywcze! Jednym zdaniem – polipropylen zawładną niemal cały rynek.

Sekret tworzywa sztucznego tkwi w tym, że jest ono termoplastyczne. Co to oznacza? Otóż to, że pod wpływem wysokiej temperatury, polipropylen staje się bardzo elastyczny. A to z kolei pozwala na formowanie przeróżnych kształtów. Materiał ten po wystudzeniu powraca do pierwotnej sztywności, wiec wzór który został uformowany, zostaje usztywniony i nadaje się do użytku. Czy zatem można go stosować również w produkcji czy logistyce? Jak najbardziej! Tutaj jest do wyboru wiele możliwości magazynowania, przechowywania czy transportowania.

Pojemniki plastikowe producent

Wspomniane w tytule nagłówka pojemniki, to jedna z propozycji od Schoeller Allibert. Takie pojemniki są idealne do przechowywania różnego rodzaju narzędzi, normaliów (śruby, nakrętki, podkładki i tym podobne), wierteł, gwintowników, frezów czy armatury (mufy, kolana, trójniki i tak dalej). Dzięki takim pojemnikom, w magazynie zapanuje ład i porządek. Wszystko będzie miało swoje miejsce, więc i firma będzie zdecydowanie lepiej i sprawniej funkcjonować.

Producent oferuje też skrzynki z tworzywa sztucznego, które cieszą się sporym powodzeniem wśród przemysłu spożywczego i wśród rolnictwa. W takich skrzynkach można przechowywać owoce czy warzywa. Można mieć pewność, że warunki przechowywania będą higieniczne, gdyż skrzynki z tworzywa sztucznego można dezynfekować i w łatwy sposób czyścić.

W produkcji natomiast, wzięcie mają skrzyniopalety z tworzywa. Takie palety są praktyczniejsze od tych drewnianych, gdyż nie rozpadają się tak szybko, jak te tradycyjne. Nie zawierają gwoździ i nigdy żadna drzazga nie zrani pracownika. Są trwalsze i potrafią służyć blisko 10 lat, jeśli wykorzystuje się je zgodnie z zaleceniami producenta.

Nie ma co się zastanawiać! Warto inwestować w nowoczesne rozwiązania i cieszyć się zyskiem!