Strefa relaksu dla domatora

Życie na wysokich obrotach, poświęcenie pracy, natłok obowiązków i stres nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Każdy z nas zasługuje na to, aby po powrocie do domu odetchnąć, odpocząć i wyciszyć się.  Aby odzyskać równowagę po dniu pełnym napięć, warto zaaranżować w salonie albo sypialni ustronny kącik relaksu! Jak stworzyć miejsce, w którym zapomnisz o troskach i będziesz mógł skupić się na chwilę tylko na samym sobie?

Naucz się odpoczywać

Zanim przystąpisz do wprowadzania zmian w salonie zastanów się, co tak naprawdę sprawia Ci przyjemność. Może seans przed telewizorem albo godzina z dobrą, wciągającą lekturą? Warto wyznaczyć sobie stałą porę zarezerwowaną na swoje przyjemności. Pamiętaj, że odpoczynek nie jest marnowaniem czasu, ale drogą do zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego!

Kącik tylko dla siebie

Pierwszym etapem przygotowywania strefy relaksu jest dobór barw. Według psychologów, kolorem sprzyjającym wyciszeniu i odpoczynkowi jest biel. Neutralny, jasny kolor działa na nas wyciszająco, potęguje uczucie porządku i spokoju. Biel warto połączyć z odcieniami błękitu oraz zieleni. Jeśli wolisz bardziej stonowaną paletę, możesz postawić na beże i naturalne brązy. Unikaj ostrego światła. Dużo bardziej niż ostre, zimne świetlówki sprawdzi się lampa emitująca ciepłe, rozproszone światło przypominające efekt promieni słonecznych.

W sercu aranżacji powinna stanąć wygodna kanapa albo duży fotel. W dobrych sklepach, na przykład na stronie www.gama-sklep.com.pl, znajdziesz szeroki wybór niezwykle komfortowych modeli wykonanych z odpornych materiałów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują meble Wójcik. Na kanapie warto poukładać dekoracyjne poduszki, które podwyższą komfort podczas błogiego relaksu. Obok mebla o głębokim siedzisku i przyjemnym wykończeniu postaw niewielki stolik, na którym położysz duże świece. Podczas chwili przy ulubionym serialu albo podczas popołudniowej drzemki z pewnością przyda się porządny koc! Godne uwagi są pledy z wełny czesankowej o luźnym splocie.