Ars longa, czyli dawne style czytane na nowo

Ars longa, vita brevis, czyli sztuka jest wieczna, a życie krótkie. Dzieła artystyczne trwają ponad wiekami, a istnienie przepada momentalnie. Jednocześnie to ono właśnie tworzy sztukę i czyni ją wartością. Vita, czyli życie, należy do nas i to my nadajemy mu sens, także poprzez sztukę minionych epok, odkrywaną wciąż na nową. Poprzez takie powroty do tego, co było, poprzez zanurzenie w wieczności sztuki, mamy możliwość trwania ponad czasem. Na co dzień. W najbliższym otoczeniu.

Sofy i fotele ludwikowskie w nowej odsłonie

Eklektyczna sztuka XXI wieku z wielkim upodobaniem powraca do wiecznego stylu ludwikowskiego, do jego dekoracyjności, do dominacji formy nad treścią. Stąd meble tapicerowane będące wariacją na temat baroku w jego bujnej postaci wciąż są modne. Poddaje się artystycznym przeobrażeniom, które prowadzą do bardzo interesujących efektów. Jak zaskakujące sofy czy wielokolorowe fotele pikowane. Styl ludwikowski w istocie okazuje się wieczny, bo wciąż zapraszający do czytania go na nowo i umieszczania w kolejnych kontekstach kulturowych. Meble tapicerowane w tym duchu przecież często pojawiają się na zasadzie kontrastu m.in. w surowych wnętrzach nowoczesnych.

Retro krzesła do toaletki

Na stronie artvesta.pl znajdziemy wiele designerskich mebli, m.in. inspirowanych sztuką minionych dekad. Świadczą o tym krzesła do toaletki w duchu vintage. Jak miętowe krzesło z lat sześćdziesiątych, całkowicie odrestaurowane, pokryte sztruksem w subtelnym kolorze mięty, na metalowych nogach. Takie retro krzesła do toaletki rewelacyjnie wyglądać będą chociażby we wnętrzu urządzonym w stylu pop-art.

Stylowe witryny drewniane

Moda na przedmioty z duszą sprawia, że chętnie wybieramy do nowoczesnych wnętrz antyki oraz meble wzorowane na estetyce dawnych czasów. Jak stylowe witryny drewniane, przenoszące nas do dziewiętnastowiecznej Anglii czy Kanady. Meble idealne do salonu, ale też do wytwornej kuchni.