Zaaranżuj salon z pomysłem!

Umeblowanie salonu to nie lada wyzwanie! Jak stworzyć aranżację, która zachwyci domowników i gości? Jakie meble królują dzisiaj w modnych salonach? Sprawdź propozycje najlepszych producentów!

Modne meble do salonu z łączonych materiałów

Ostatnim krzykiem mody lansowanym przez designerów są modne meble do salonu powstałe z dwóch materiałów. Co znajdziemy w sklepach z oryginalnymi meblami najlepszych projektantów? Proste, ale niezwykle funkcjonalne meble z drewna zestawionego z metalem lub szkłem. Połączenie ciepłego, naturalnego surowca z materiałami o chłodnym wykończeniu i industrialnym charakterze to pewny przepis na dodanie mieszkaniu awangardowej, nowoczesnej nuty.

Industrialny chłód

Artystyczny klimat nowojorskiego loftu w Twoim mieszkaniu? Dlaczego nie! W dobrych sklepach meblowych znajdziesz ciekawe zabudowy pokryte laminatami we wszystkich kolorach tęczy. Alternatywą dla klasycznych, jednokolorowych powłok są dekorowane laminaty imitujące beton. Wysoka jakość nadruku sprawia, że powłoka do złudzenia przypomina swój pierwowzór. Dodatkowym atutem szafek, komód i meblościanek pokrytych wysokiej jakości laminatem jest wysoka odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Powrót do korzeni

Jeszcze do niedawna większość z nas wyposażała swoje mieszkania w lekkie meble z płyty MDF. Dzisiaj miejsce masowo produkowanych mebli coraz częściej zajmują oryginalne stoły, krzesła i szafy wykonane w całości z drewna. Z roku na rok coraz bardziej doceniamy niezależne, niszowe marki oferujące designerskie, drewniane meble wykonane w całości ręcznie. Inwestycja w niebanalny mebel z drewna jest wyższa niż kupno zabudowy ze sklejki, jednak efekt końcowy absolutnie jest warty wkładu!