Rattan – modny dodatek do ogrodu

Meble z naturalnych materiałów w wielkim stylu wracają do łask! Architekci coraz chętniej przemycają do modnych wnętrz dodatki i meble wykonane z drewna, bambusa czy wikliny. Nie inaczej jest w ogrodach. Wśród tętniącej życiem zieleni doskonale prezentować się będą meble ogrodowe wyplatane z rattanu – naturalnego surowca pozyskiwanego z egzotycznych palm rotangowych.

Rattanowe meble na taras

Wybierając meble na taras, warto szczególną uwagę zwrócić na modele wyplatane z rattanu. W katalogach czołowych producentów znajdziesz szeroki wybór ciekawych modeli, które doskonale łączą w sobie minimalistyczny design z naturalnym, ciepłym wykończeniem. Wśród popularnych mebli dedykowanych ogrodom znajdziesz nie tylko klasyczne krzesła i stoliki, ale również jednoosobowe huśtawki, stylowe sofy i osadzone na metalowych nogach awangardowe fotele. Co ważne, większość tego typu mebli produkowana jest w całości ręcznie, co pozytywnie wpływa na ich jakość. Meble z egzotycznego surowca doskonale sprawdzą się zarówno w aranżacjach rustykalnych, jak i nowoczesnych kompozycjach.

Jak dbać o rattan?

Meble i dodatki wykonane z rattanu „nie lubią” wilgoci oraz mrozu. Jeśli nie chcesz, aby zmienna pogoda negatywnie odbiła się na kondycji ulubionych krzeseł czy huśtawki, w okresie jesienno-zimowym przechowuj je w suchym miejscu. Meble będą skutecznie zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, jeśli będziesz przykrywać je poza sezonem nieprzemakalnym pokrowcem z oddychającego materiału.

Codzienna pielęgnacja rattanowych mebli ogranicza się do regularnego usuwania z ich powierzchni kurzu i pyłków za pomocą miotełki, odkurzacza z wąską końcówką, szczotką nylonową albo ryżową.