Meble na taras ogrodowy – jakie wybrać?

Jaki element przydomowego wyposażenia sprawia, że zielona strefa staje się w pełni funkcjonalna dla domowników? Oczywiście meble! Wybierając meble na taras, lepiej nie zdawać się na przypadek. Jakie modele najlepiej sprawdzą się w wymagającym, zewnętrznym środowisku? Sprawdź!

Funkcjonalny i modny taras ogrodowy

Drewno, tworzywa sztuczne, metal, wiklina, rattan… Producenci wyposażenia outdoorowego oferują szeroki wybór mebli wykonanych z materiałów o różnorodnym wykończeniu i specyfice. Wśród dostępnych wariantów największym zainteresowaniem cieszą się meble na taras ogrodowy wykonane z technorattanu – syntetycznego tworzywa inspirowanego naturalnym rattanem pozyskiwanym z pni egzotycznych palm. Technorattan ceniony jest za swoje naturalne wykończenie oraz bezkompromisową jakość. Stoliki, krzesła, sofy czy huśtawki wykonane z tego materiału za nic mają sobie działanie promieniowania UV, skrajnych temperatur i wody. Możesz mieć pewność, że utrzymujący się długimi miesiącami mróz czy niespodziewane załamanie pogody nie odbiją się negatywnie na kondycji ulubionych mebli. Co ważne, technorattanowe meble nie wymagają zabezpieczania poza sezonem letnim ani stosowania żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jakie meble są na czasie?

Rosnące zainteresowanie meblami technorattanowymi przekłada się na ofertę dostępną na rynku. Czołowi producenci wyposażenia outdoorowego oferują nie tylko klasyczne komplety składające się ze stołów i krzeseł, ale również designerskie, jednoosobowe huśtawki, ekskluzywne narożniki czy głębokie fotele. Różnorodność fasonów mebli i bogactwo kolorystyczne stwarzają szerokie pole do popisu podczas urządzania idealnego ogrodu.