Jaki parasol do ogrodu wybrać, aby cieszyć się cieniem?

Odpoczynek w ogrodzie w okresie lata to idealny sposób na zregenerowanie ciała i ducha. Nie trzeba wiele, aby nasz przydomowy ogród stał się ostoją relaksu i spokoju. Kupując komfortowe meble i dodatki sprawimy, że miejsce to nabierze wyjątkowego kolorytu. Co warto wiedzieć przed kupnem nowoczesnego parasola ogrodowego?

Dlaczego warto zainwestować w parasol ogrodowy?

Parasole ogrodowe spełniają kilka funkcji. Przede wszystkim chronią nas one przed szkodliwym promieniowaniem UV, które w czasie lata może powodować poparzenia słoneczne, udary słoneczne. Drugim, istotnym aspektem jest cień, który tworzy nad nami parasol ogrodowy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych tworzyw czasze parasoli ogrodowych nie nagrzewają się, co oznacza, że w ich cieniu panować będzie komfortowa temperatura.

Parasole oferowane przez topowych producentów, które znajdziemy na stronie parasol-ogrodowy.pl odznaczają się także wspaniałym designem. Za projektami dostępnych modeli stoją utalentowali projektanci, którzy w harmonijny sposób łączą funkcjonalność z doskonałym wyglądem. Piękne parasole oferowane są w stonowanych kolorach, dzięki czemu bez trudu wpiszemy je w już istniejące aranżacje ogrodowe.

Jak zbudowane są nowoczesne parasole ogrodowe?

Na dużą uwagę zasługuje konstrukcji parasoli – ich stelaże oparte są na aluminiowych elementach malowanych proszkowo. Oznacza to, że są zabezpieczone przed wilgocią i pojawianiem się rdzy. Taki stelaż ustawiany jest na ruchomej stopie, co sprawia, że można będzie rotować parasol wokół jego osi. Czasze parasoli wykonywane są z tkanin poliestrowych pokrywanych poliuretanem. Dzięki takiemu połączeniu skutecznie chronią one przed promieniowaniem UV i wilgocią – parasol ochroni nas również przed niespodziewanym deszczem!