Na jakie aspekty zwracać uwagę wybierając kocioł CO

Na jakie aspekty zwracać uwagę wybierając kocioł CO

Skoro zakup kotła CO nie jest aż tak prosty, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka, warto zadać sobie pytanie o to, na co uważać podczas jego dokonywania. Okazuje się, że nawet laik może dokonać go w sposób, którego nie będzie żałował, o ile przeanalizuje różne opcje i weźmie pod uwagę także czynniki niezwiązane bezpośrednio z ceną kotła.

Gdybyśmy analizowali jedynie czynnik cenowy, kocioł na węgiel z pewnością okazałby się tym, którego zakup należy rozważyć w pierwszej kolejności. Doskonale wiadomo jednak, że choć argument cenowy jest ważny, nie jest on wcale tym, którego znaczenie jest kluczowe. Wybierając kotły CO należy pamiętać o tym, że do nas należeć będzie także ich obsługa. Jeśli więc nie chcemy angażować się w nią przesadnie, w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad kotłem na pellet oraz tym, w którym pali się ekogroszkiem. Pamiętajmy także, na koszty związane z kotłem składa się również jego eksploatacja. Nie każdy materiał opałowy jest tak samo tani, a jego ceny mogą zaciążyć na naszym postrzeganiu funkcjonalności tego urządzenia.

Piec automatyczny

Jeśli nie wiesz jaki kocioł CO wybrać wybierz – kocioł z podajnikiem żeliwnym ekoprojekt. Spełnia wymogi normy PN-EN-303-5:2012 oraz EKODESIGNE.