Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/kb-direct/htdocs/kb-direct.pl/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Korek - element wyjątkowego wystroju wnętrz - KB-direct
Dom i Wnętrze

Korek – element wyjątkowego wystroju wnętrz

Każdemu pomieszczeniu można nadać wyjątkowego charakteru i podkreślić jego styl. Czasem niewielkie dodatki sprawiają, że wnętrze nabiera blasku i atrakcyjnego wyglądu. W ostatnim czasie korek stał się bardzo chętnie wykorzystywany w aranżacjach wnętrz różnego typu. Nic w tym dziwnego, ponieważ stanowi prosty sposób na wyjątkowy wystrój wnętrza.

Korkowe ściany – naturalne i efektowne

Wyłożenie korkiem ściany daje niesamowite efekty wizualne. Sprawdza się nie tylko w pomieszczeniach o klasycznym wystroju, ale także w tych bardziej nowoczesnych. Korek na ścianie jest ekologiczny i bardzo zdrowy. Korek poza swoimi zaletami wizualnymi, jest ceniony za to, że:
– stabilizuje temperaturę powietrza i jego wilgotność;
– ma właściwości elektrostatyczne – nie przyciąga kurzu, przez co jest przyjazny dla alergików;
– łatwo utrzymać go w czystości.

Korkowe ściany można wykonać samodzielnie, bo nie jest trudne. Wystarczy zakup odpowiedniej ilości korka oraz kleju do korka – np. soudal. Znane i polecane kleje soudal są bezwonne i bezpieczne dla otoczenia, a po utwardzeniu są niepalne oraz wodoodporne. Klej do korka firmy soudal jest gotowym klejem dyspersyjnym o doskonałej przyczepności i spajaniu, więc znacznie ułatwi prace dekoracyjne.

Korkowe tablice w pokoju dziecięcym

Korek można wykorzystać również do dekoracji pokoju dziecięcego. Tutaj również można okleić nim na przykład jedną ścianę, albo wykonać praktyczne korkowe tablice. Tego typu tablice mogą mieć kilka funkcji jako miejsce:
– na pamiątkowe zdjęcia;
– na notatki;
– podłoże do zabawy – do tworzenia różnego typu obrazków.

Do mocowania płyty korkowej w pokoju dziecięcym można również wykorzystać kleje firmy soudal. Kleje soudal są bezpieczne również dla dzieci, więc nie musimy się obawiać, że opary kleju zaszkodzą dziecku.Korkowa tablica w pokoju dziecka będzie pełniła role nie tylko dekoracyjną, ale także praktyczną do wykorzystania na rożne sposoby, w tym kreatywną zabawę.

Korkowa podłoga – idealna do pokoju dziecka

W pokoju dziecka z korka można zrobić oryginalną podłogę. Wykładziny korkowe są naturalne, przyjemne, elastyczne i sprężyste, odporne na wilgoć i grzyba, dobrze izolują (akustycznie i cieplnie), a także są łatwe w montażu. Do montażu wykładziny korkowej potrzeba jedynie odpowiedniego kleju (np. kleje soudal do korka).

Previous ArticleNext Article
https://flyingmidshipmen.org/jak-stworzyc-elegancki-salon-na-tarasie/ https://herniatedlumbardisc.net/jakie-okna-do-salonu-w-stylu-industrialnym-wybrac/ https://afterschoolspecialmusic.com/najciekawsze-jezdzieckie-rekordy-guinessa/