Ekologiczne domy drewniane będą wspierać Twój portfel!

W poszukiwaniu ekologicznych rozwiązań do naszego życia coraz częściej zaczynamy interesować się domami drewnianymi w konstrukcji szkieletowej. Ten rodzaj budownictwa przywędrował do nas ze Skandynawii i Kanady i dzisiaj robi prawdziwą furorę w kraju nad Wisłą. Obecnie w kraju znajdziemy wiele firm oferujących nam wzniesienie takiego domu. Na co szczególnie powinniśmy zwracać uwagę?

Budowa domu drewnianego w Polsce

Pierwszym krokiem do budowy domu z drewna jest znalezienie odpowiedniego projektu. Te znajdziemy w topowych firmach, takich jak  Wśród projektów bez trudu znajdziemy domy o powierzchni użytkowej mniejszej niż 70 metrów kwadratowych. Warto pamiętać, że po latach takie domy można rozbudować! Projekty domów drewnianych zazwyczaj opierają się na domach parterowych z możliwością zabudowania poddasza oraz na domach piętrowych. Architekci zadbali o to, aby wewnątrz domu znalazło się wiele światła. Stało się to możliwe poprzez silne przeszklenie salonu oraz kuchni. Zazwyczaj na parterze znajduje się salon, kuchnia i jadalnia, na piętrze czy poddaszu umiejscowione są sypialnie oraz łazienka i WC. Na projektach uwzględniane są także podjazdy i garaże.

Jak długo trwa budowa domu drewnianego?

Domy drewniane buduje się zdecydowanie krócej niż klasyczne domy murowane – to jeden z powodów, dla których tak wiele młodych małżeństw decyduje się na taką inwestycję. W zależności od tego czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim budowa może trwać od 2 do 8 miesięcy. Topowe firmy zaproponują swoim klientom także kompleksowe wykończenie wnętrza domu poprzez malowanie ścian czy też położenie paneli podłogowych. Koszty budowy domu drewnianego mogą być znacznie niższe niż w przypadku domów murowanych – zazwyczaj jest to kwota o 35% niższa!