Z czego produkuje się meble do salonu nowoczesne?

Wybór nowych mebli do salonu to nie lada wyzwanie! W sklepach meblowych znajdziesz ogrom ciekawych kolekcji inspirowanych różnymi stylami. Możesz wybierać spośród modeli inspirowanych stylem glamour, skandynawskim, minimalistycznym, klasycznym czy industrialnym. Wybierając wyposażenie do swojego domu, należy brać pod uwagę nie tylko estetykę kompletu, ale również ich jakość. Ona z kolei zależy w dużej mierze od budulca mebla. Producenci oferują modele wykonane z różnych materiałów, przede wszystkim płyt MDF i drewna. Czym charakteryzuje się każda z opcji? Sprawdź!

Lekkie meble do salonu nowoczesne – płyta MDF

Meble do salonu nowoczesne zbudowane z płyt MDF łączą w sobie wysoką trwałość z atrakcyjną ceną. Płyta MDF (Medium-Density Fibreboard), czyli płyta pilśniowa o średniej gęstości, powstaje ze sprasowanych pod dużym ciśnieniem włókien drzewnych i utwardzających związków. Powstały materiał może być dowolnie zakrzywiany i dekorowany, co pozwala na zrealizowanie ciekawych i różnorodnych projektów. Co ważne, płyty pokrywane są foliami i laminatami (ewentualnie naturalnym fornirem) o zróżnicowanych kolorach i wykończeniu. Możesz wybierać spośród mebli o matowym, półmatowym i błyszczącym wykończeniu, gładkich i dekorowanych (na przykład frezowanych) we wszystkich kolorach tęczy. Tego typu meble nie wymagają szczególnej troski o ich strukturę.

Naturalne drewno

Miłośnicy ekskluzywnych wnętrz często wybierają stoły, krzesła, komody  i inne meble zbudowane z litego drewna. Naturalny surowiec jest ponadczasowy i pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od dominującego w nim stylu. Każdy kawałek drewna jest niepowtarzalny, co nadaje meblom unikatowej wartości. Starannie pielęgnowane meble z drewna w nienagannym stanie będą służyć przez wiele lat.