Jak działa odkamieniacz do ekspresu?

Ekspres do kawy jest w dzisiejszych czasach integralnym elementem kuchennego wyposażenia. Większość rodzin jest wyposażona w mniej lub bardziej profesjonalny ekspres do kawy, z którym wykonuje idealnie smaczną i aromatyczną kawę. Niestety kamień potrafi uprzykrzyć ich życie. Znajduje się wewnątrz ekspresu i wytrąca się po każdym wykonaniu kawy. Odkamieniacze w płynie do ekspresów do kawy działają poprzez rozpuszczenie powstałego osadu i oczyszczenie grzałek z nagromadzonego, białego osadu.

Odkamieniacze w płynie do ekspresów do kawy – dlaczego warto?

 

Zdecydowanie warto wyposażyć się w odkamieniacze w płynie do ekspresów do kawy. Każda osoba posiadająca ekspres do kawy powinna wykonywać odkamienianie w sposób regularny. Niektórzy zadają pytanie – co ile odkamieniać ekspres do kawy, aby na zawsze pozbyć się kamienia. Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć samemu gdyż producenci nie dają jednoznacznych ram czasowych, po upływie których należy znów przeprowadzić odkamienianie. Jednak można to łatwo przeliczyć! Producenci najczęściej deklarują, że powinno odkamienić się każdy ekspres po wyprodukowaniu 250 filiżanek kawy. Wtedy warto przeanalizować własną, dzienną eksploatację ekspresu do kawy i 250 podzielić przez wynik. Da to ilość dni po upływie których powinno przeprowadzić się odkamienianie.

Sam proces odkamieniania nie jest skomplikowany. Wystarczy wlać odpowiednią ilość odkamieniacza w płynie i włączyć proces odkamieniania. Po wlaniu płynu woda posiada właściwości rozpuszczające węglany wapnia i magnezu znów przekształcając je w formę jonów przechodzących do roztworu. Po zlaniu całej ilości wody wystarczy wylać ją do kranu i znów cieszyć się idealną jakością własnego ekspresu.

Podsumowanie

 

Odkamienianie jest bezapelacyjnie bardzo potrzebnym procesem, który powinno wykonywać się regularnie. Jeżeli kawa z ekspresu nie smakuje jak kiedyś bardzo powszechnym problemem jest właśnie obecność kamienia w jego wnętrzu. Już jedno odkamienienie wystarczy, aby zauważyć różnicę!