Jak stworzyć wartościowe śniadanie?

Nie ma wątpliwości, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia – pozwala on na uzupełnienie energii oraz pobudzenie całego organizmu. Jakość śniadania oraz wybierane produkty są bardzo ważne. Jakie jedzenie sprawdzi się najlepiej na pierwszy posiłek dnia? Możliwości jest naprawdę wiele!

Śniadanie białkowo-tłuszczowe – energia na długie godziny!

Zdecydowana większość z nas wybiera śniadania kaloryczne, które nie tylko dostarczą wolno uwalnianych węglowodanów, ale też białko, niezbędne do budowania mięśni. Aby śniadanie nie było zbyt ciężkostrawne, warto postawić na niebanalne produkty. Dobrym pomysłem są kanapki z sadzonym jajem, wędzonym łososiem i awokado – taka kanapka podana na ciepło z pewnością doda energii i świetnie smakuje. Jajka to uniwersalne rozwiązanie w kwestii śniadania – hit ostatnich lat to szakszuka, która podawana jest z pomidorami, szpinakiem, cebulką. Takie śniadanie na ciepło nie tylko wspaniale wygląda, ale też rewelacyjnie smakuje. Jajka można podawać również na miękko.

Śniadanie na słodko – nie tylko dla dzieci

Słodkie śniadania to prosty i szybki sposób na to, by uzyskać zastrzyk energii. Najprostszym rozwiązaniem są pyszne placki – przepis na placuszki bananowe nie jest skomplikowany, dzięki czemu doskonałe śniadanie można wykreować w kilkanaście minut. Atutem placuszków jest fakt, że nie trzeba ich dodatkowo słodzić – ich wyjątkowy smak zawdzięczają one słodkim bananom. Placuszki to uniwersalny pomysł na śniadanie – mogą być one podawane z syropem klonowym, owocami, dżemem. Alternatywą są owsianki i jaglanki, które przygotowywane są na mleku lub wodzie. W obu opcjach dobrym pomysłem jest wykorzystanie liofilizowanych owoców, kakao, orzechów. Taka mieszanka na śniadanie zapewni energię na dłuższy czas, rozgrzeje.