Telematyka transportu dla firm przewozowych

W dzisiejszych czasach transport TSL jest niezwykle wymagający. Przedsiębiorcy zaciekle walczą o utrzymanie jak największej liczby zleceniodawców przy jednoczesnym zminimalizowaniu strat. Telematyka transportu przewozowego jest nowoczesnym programem, które jest w stanie w realny sposób zoptymalizować działanie firmy na wielu różnorodnych płaszczyznach.

W czym dokładnie pomagają nowoczesne systemy telematyczne?

Nowoczesne systemy telematyczne potrafią wiele. Przede wszystkim należy nadmienić, ze montowane są w komputerach pokładowych wszystkich samochodów ciężarowych danej firmy. Oznacza to, że jeżeli cokolwiek stanie się z samochodem – wystąpi usterka czy zaświeci się kontrolka przedsiębiorca od razu będzie o tym poinformowany. Wszystko zamknięte jest w postaci intuicyjnej aplikacji na telefon komórkowy dostępnej do pobrania na różne systemy operacyjne. Gdyby kierownik zapomniał opłacić ubezpieczenie czy wykonać przegląd techniczny – również wszystkie te informacje ukażą mu się na ekranie swojego telefonu!

Oprócz kontroli swoich samochodów kierownik firmy przewozowej otrzymuje również kontrolę pracowników. Mowa tutaj między innymi o lokalizatorze GPS, który jest wbudowany w system każdego pojazdu. Dzięki niemu przedsiębiorca dokładnie widzi gdzie znajduje się jego pojazd niezależnie od miejsca na całym świecie. Dokładając do tego sprawne i dobrze funkcjonujące raporty spalania kierownik firmy przewozowej w końcu może sprawiedliwie ocenić jakość pracy swoich pracowników.

System telematyczny również dla kierowców!

W związku z powyższym mogłoby się wydawać, że system telematyczny jest stworzony tylko i wyłącznie dla przedsiębiorcy. Nic bardziej mylnego! W systemie możliwe jest również automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców, automatyczne odczytywanie danych z tachografu czy pomoc telefoniczna przez 24 godziny na dobę! Wszystko dla zapewnienia komfortu pracy każdego kierowcy samochodu ciężarowego, który i tak na co dzień zmaga się z dużym stresem.