Wyjazd służbowy a godne miejsce do spania

Wybierając się w podróż służbową należy zadbać o odpowiednie miejsce noclegowe. Niejednokrotnie spotkania biznesowe odbywają się w restauracjach przy hotelu. Oprócz tego pada również często pytanie o miejsce przebywania i warto jest poważnie zastanowić się już przed wyjazdem, aniżeli później strzelić gafę i podpaść potencjalnemu partnerowi biznesowemu.

Wybór hotelu

Pierwszą kwestią jest sprawdzenie popularności danego hotelu i jego profilu klientów. Wiele osób prowadzi mniejsze hotele w okolicy Warszawy, które na pozór zachęcają, jednak nie są dobrze widziane wśród poważnych biznesmenów.

Najlepiej jest zdać się na popularne strony rezerwacyjne lub lokalne portale informacyjne, które w zakładce hotel Warszawa okolice na pewno pokażą nam wiele miejsc odpowiednich do spędzenia tam nocy a także podjęcia gości będących naszymi potencjalnymi współpracownikami.

Płatność za hotel

Przepisy skarbowe jasno mówią o tym, iż paragon, rachunek lub faktura przysługują nam z urzędu i każdy przedsiębiorca musi je wystawić niezwłocznie. Niestety niektóre hotele w okolicy Warszawy nazywające się tak mimo faktu bycia pensjonatem, próbują unikać opodatkowania.

Kolejną kwestią jest również rodzaj płatności. W długie podróże służbowe zwykle nie zabieramy większej ilości gotówki ze względów bezpieczeństwa. Kredytowanie naszego pobytu podczas pierwszej wizyty raczej nie wchodzi w grę, jednakowoż płatność kartą kredytową to obecnie absolutne minimum. Można także dokonać przedpłaty. Czasem daje to naprawdę spore oszczędności dzięki uprzedniej rezerwacji.

Restauracja hotelowa

Restauracja to zwykle miejsce, gdzie odbędzie się spotkanie. Może ono mieć mniej lub bardziej formalny charakter, jednakże od jakości miejsca zależy naprawdę bardzo wiele. Nie można zapominać o tym, by panowała tam dobra atmosfera i można było w spokoju porozmawiać na tematy związane z interesami bez wścibskich spojrzeń sąsiadów a także personelu. Wiele hoteli w Warszawie i okolicach prezentuje swoje pomieszczenia, szczególnie kiedy swoją ofertę kieruje do klienta biznesowego.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest karta dań. Wszakże każdy z nas zechce zjeść coś dobrego i zaprezentować się jako ktoś, komu można zaufać nie tylko w biznesie, ale również i doborze jedzenia. Ponadto można zwrócić uwagę na kartę drinków i serwowane alkohole na wypadek, gdyby spotkanie nabrało jednak nieco mniej formalnego charakteru i zaczęło zmierzać do niewielkiej ilości alkoholu na dobry początek współpracy. Tak przygotowana podróż służbowa nie może się nie udać.