Własny sklep

Wiele osób marzy o założeniu własnej firmy. Nie każdy potrafi dostosować się do z góry narzuconych standardów, a właśnie z nimi musimy się zmierzyć kiedy pracujemy w jakiejkolwiek firmie – państwowej lub prywatnej. Dlatego też niektórzy wolą pracować u siebie, być swoim własnym szefem i cieszyć się wolnością i niezależnością.

Praca nad własną działalnością gospodarczą to jednak również szereg wyzwań i obowiązków. O czym powinniśmy pomyśleć zanim otworzymy na przykład swój sklep?

Rozeznanie w rynku

Nim ruszymy z jakąkolwiek działalnością, warto zastanowić się czy ma ona w ogóle sens. W tym celu warto zrobić małe badanie rynku. Sprawdźmy, jak dużą szansę na powodzenie ma nasz pomysł na biznes. Oczywiście, nie da się tego łatwo przewidzieć – gdyby tak było to każda firma byłaby udanym przedsięwzięciem. To co jednak na pewno każdy może zrobić to pewne rozpoznanie rynku, na przykład przy pomocy internetu. Wpiszmy w wyszukiwarkę frazę „sklep meblowy tychy” czy inną, która nas aktualnie interesuje i sprawdźmy ile firm o takim profilu działa w naszej najbliższej okolicy. Przy okazji przyjrzyjmy się ich stronom internetowym, ofercie, cenom. Oczywiście, możemy też sięgnąć po profesjonalne badania rynku przeprowadzone przez duże firmy na wielkiej grupie konsumentów, ale na sam początek wpisanie w wyszukiwarkę na przykład „sklep meblowy tychy” da nam pewien obraz sytuacji.

Ciekawy pomysł

Rynek dóbr i usług jest dzisiaj naprawdę przepełniony i aby wybić się z nową firmą musimy mieć ciekawy pomysł. Zaskoczenie czymś konsumentów jest jednym ze sposobów aby przyciągnąć ich do nowego punktu. Musimy więc mieć jakiś konkretny, oryginalny pomysł, aby buty, które sprzedajemy nie były kolejnymi zwykłymi adidasami. Często dobre skutki osiągamy dzięki świetnie przeprowadzonej kampanii reklamowej. Nawet pozornie zwyczajny produkt możemy z powodzeniem sprzedawać, jeśli przedstawimy go klientom jako niezbędny, doskonały, bardzo potrzebny i rzeczywiście przekonamy ich, że tak jest.

Świetna obsługa

Asortyment produktów jest dzisiaj w wielu miejscach bardzo zbliżony. Dlatego konsumenci coraz większą uwagę zwracają na jakość obsługi i wybierają te sklepy, w których sprzedający są profesjonalni i wkładają serce w swoją pracę. Klienci oczekują od ekspedienta porady w wyborze produktu, a także życzliwości.
Jeśli zatem zamierzamy zatrudniać w naszym sklepie sprzedawców, dobierzmy ich bardzo starannie. Nawet jedne zakupy w towarzystwie nieuprzejmego czy niekompetentnego sprzedawcy mogą na stałe zrazić kogoś do naszego sklepu.