Stojaki rowerowe pod każdym sklepem

Jazda na rowerze jest obecnie bardzo modna. Niemalże w każdym większym polskim mieście można zobaczyć każdego dnia setki osób, poruszających się do pracy czy do szkoły na swoim jednośladzie. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba sklepów oraz galerii handlowych dba o swoich klientów, montując dla nich stojaki na rowery.

Stojaki o wysokiej trwałości

Sklepy oraz galerie handlowe wiedzą, że by przyciągnąć klientów nie można obecnie dbać jedynie o parkingi samochodowe. Wielu klientów chce mieć bowiem możliwość „zaparkowania” swojego ekologicznego pojazdu w czasie, gdy zamierza zrobić zakupy. Sklepy nie muszą jednak obawiać się, że kupno stojaków na rowery zrujnuje ich budżet – stojaki te są bowiem bardzo trwałe, co pozwala korzystać z nich przez wiele lat. Kilkustanowiskowy stojak na rower może więc bez przeszkód znaleźć się przed każdym punktem handlowym. Może być on wyprodukowany z aluminium bądź ze stali pokrytej specjalną warstwą farby zabezpieczającej metal przed korozją na skutek kontaktu z wilgocią obecną w powietrzu. Stojak na rower przyda się zwłaszcza w centrum miasta, gdzie jest niewiele miejsc parkingowych i gdzie większość klientów rezygnuje z jazdy czterema kółkami na rzecz ekologicznego jednośladu.

Bezpieczeństwo dla rowerów

Co ważne, stojak na rower sprawia też, że pozostawiane w nim pojazdy są bezpieczniejsze. Istnieje bowiem możliwość przypięcia koła roweru bądź jego ramy do stojaka, przez co znacznie trudniejsza jest kradzież dwukołowca. Osoby chcące zrobić w sklepie zakupy, są więc mniej zdenerwowane, że po wyjściu z danego punktu handlowego, nie zastaną swojego pojazdu w miejscu, w którym go pozostawiły.\r\n\r\nWarto też podkreślić, że przy stojakach, do pozostawiania rowerów w czasie zakupów, można montować również wiaty, które chronią pojazdy przed deszczem, śniegiem, wiatrem czy silnym słońcem. Wiaty te są szczególnie miło widziane zwłaszcza w tych miejscach, gdzie robienie zakupów trwa zwykle dłużej niż gdzie indziej, czyli np. w galeriach handlowych.

Oznaczanie „parkingu” rowerowego

Sklepy i galerie handlowe mogą również zadbać, by ich klienci nie tracili wiele czasu na poszukiwanie miejsca, w którym mogliby pozostawić swój rower. W tym celu mogą zamontować tabliczki z symbolem P oraz wizerunkiem roweru, które jednoznacznie wskażą, że w danym miejscu przygotowano stojaki służące do przypinania dwukołowców. Takie tabliczki z pewnością przyczynią się do zwiększenia się liczby klientów przyjeżdżających na zakupy na rowerze zamiast samochodem czy komunikacją miejską.Swój nowy stojak na rower znajdziesz w sklepie Calus-p.pl