Wczasy w Polsce czy za granicą?

Im bliżej do lata, tym częściej nasze głowy zaprząta planowanie urlopu. Jechać znowu na tydzień do Władysławowa czy może spełnić wreszcie marzenie o odległej egzotyce? Wczasy nad Bałtykiem lub tydzień wśród zakopiańskich hal mają swoje dobre strony, ale może  czas wreszcie pójść o krok dalej?

Wczasy w Polsce

Spędzenie urlopu w Polsce ma niewątpliwie wiele zalet. Kto z nas nie kocha specyficznego, nadmorskiego klimatu, którego nie odczujemy w żadnym zagranicznym kurorcie? Gofry na białym molo zatopionym w blasku zachodzącego słońca, wieczorne spacery po plaży i ryba w smażalni to nierozerwalne części składowe wakacji na polskim wybrzeżu, na myśl o których od razu się uśmiechamy. W Polsce powstaje coraz więcej hoteli o wysokim standardzie, co zdecydowanie wpływa na ilość turystów wypoczywającym nad Bałtykiem. Niestety, wizję idealnego wypoczynku psują przeludnione plaże z parawanami czekającymi na właścicieli od bladego świtu, jakość morskiej wody i niestety, niebotycznie wysokie ceny. Rzeczywistość nad polskim wybrzeżem jest mocno rozczarowująca.

Wakacje w tropikach

Za stosunkowo niewielką dopłatą możemy polecieć w nieznane, odlegle destynacje. Szczególnie kuszącą opcją są wczasy na tropikalnych wyspach, takich jak Seszele, Mauritius czy Dominikana (więcej szczegółów o atrakcjach turystycznych na Dominikanie znajdziesz tutaj: http://romantyczne.com/najlepsze-atrakcje-turystyczne-dominikany). Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na dalekie wyjazdy, ze względu na coraz przystępniejsze ceny, gwarancję gorącej pogody, krystalicznie czystą wodę, najwyższe hotelowe standardy, interesującą ofertę wycieczek fakultatywnych. Oprócz wypoczynku na plaży pokrytej białym piaskiem, wakacje na tropikalnej wyspie dają możliwość obcowania z dziką przyrodą, znaną do tej pory tylko z programów telewizyjnych. Taka wizja beztroskich wakacji w leniwych tropikach jest znacznie ciekawszą alternatywą dla rodzimych kierunków.