Ubezpieczenie posagowe – co warto o nim wiedzieć?

Żyjemy coraz szybciej, więcej czasu i energii poświęcamy na pracę, zapominamy o regularnych badaniach, funkcjonujemy w skażonym środowisku… Niestety, stres, zanieczyszczenia, spożywanie chemii i wiele innych czynników sprawia, że nie wszystkim nam dane będzie dożycie spokojnej starości. Mimo tego, że każdy z nas liczy na szczęśliwe i długie życie, należy brać pod uwagę również inny scenariusz. Nieocenioną pomocą dla Twoich dzieci po rodzinnej tragedii okaże się polisa posagowa.

Czym jest ubezpieczenie posagowe?

Ubezpieczenie posagowe jest polisą na życie zakładaną przez osoby posiadające dzieci w celu zapewnienia im pomocy w przypadku utraty matki lub ojca. Polisa posagowa przydatna jest również wtedy, kiedy opiekunowi nie przytrafi się nic złego. W tym przypadku dodatkowe pieniądze umożliwią dziecku wkroczenie w dorosłość. Tego typu polisa może być zawarta do momentu, aż dziecko nie ukończy 18. roku życia. Obowiązuje ona przez 5-25 lat. Podczas podpisywania umowy z ubezpieczycielem określamy, czy interesuje nas tylko zgromadzenie kapitału dla pociechy, czy korzystamy również z pakietów dodatkowych (ich forma i ilość różnią się w zależności od oferty danego towarzystwa). Co ważne, im ubezpieczane dziecko jest młodsze, tym niższa będzie składka.

Jaki wariant będzie najkorzystniejszy?

Aby poznać koszty zakupu polisy, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że rozsiądziesz się wygodnie w swoim fotelu, włączysz komputer i otworzysz stronę mfind.pl. W ofercie cenionej multiagencji znajdziesz oferty dziesiątek wiodących towarzystw ubezpieczeniowych. Aby znaleźć wariant najlepiej spełniający Twoje potrzeby, wystarczy uzupełnić formularz. System sam zaproponuje najkorzystniejszą opcję. Wszelkie ewentualne wątpliwości dotyczące kupna danej polisy pomogą rozwiać doświadczeni doradcy.