Dopłaty do odszkodowań – Jak je uzyskać?

Czasami po wypadku komunikacyjnym zdarza się, że ubezpieczyciele znacznie zaniżają kwoty odszkodowań. Przeprowadzane przez ich ekspertów wyceny szkody znacznie odbiegają od rzeczywistości. W takich przypadkach poszkodowani kierowcy starają się odwołać od decyzji firm ubezpieczeniowych, jednak nie zawsze im się to udaje. Uparte firmy zawsze pozostają przy swoim stanowisku a ponadto reprezentuje ich sztab prawników, w starciu z którymi poszkodowany kierowca nie zawsze ma szansę przeforsować swoje prawa.

Odkup odszkodowania

Na rynku powstały więc firmy, które odkupują odszkodowania od kierowców. Wszystko to polega na tym, że pracownicy takiej firmy podpisują umowę z poszkodowanym kierowcą i po wycenie dopłacają mu różnicę kwoty ubezpieczenia za odszkodowanie OC lub AC.

Następnie we własnym zakresie dochodzą całej sumy odszkodowania od ubezpieczyciela. Taka procedura nie zawsze opłaca się firmom ubezpieczeniowym. Odkup odszkodowania daje gwarancję, że od razu otrzymuje się bardzo wysokie dopłaty do odszkodowań.

Czy jest jakieś ryzyko dla poszkodowanego?

Poszkodowany nie ponosi żadnego ryzyka, ponieważ kwota ubezpieczenia otrzymana wcześniej od ubezpieczyciela jest już jego wypłatą. Natomiast kwota dopłaty do szkody, bez względu na zakończenie sprawy w sądzie, też jest już kwotą bezzwrotną.

W wyniku takiego porozumienia, kierowca otrzymuje prawdziwą kwotę za należną mu szkodę, a przy tym nie opłaca radców prawnych i nie traci swojego czasu na przychodzenie do sądu i na sprawy sądowe.

Czy warto jest skorzystać z dopłat do odszkodowań?

W przypadku gdy naprawdę poszkodowany kierowca otrzymał bardzo niską wartość odszkodowania za swoją szkodę, warto jest podpisać umowę, z firmą, która dopłaci za odszkodowanie. W takiej sytuacji kierowca otrzymuje należne mu pieniądze i nic więcej go nie interesuje. Sprawa jest potem załatwiana przez przedstawicieli danej firmy.

Przeczytaj również: Jak działają firmy skupujące szkody oc

Nowa metoda

Nowa metoda wywalczenia wyższego odszkodowania działa na przedstawicieli firm ubezpieczeniowych jak płachta na byka. W sądzie bowiem, w takich przypadkach, spotykają się równorzędni partnerzy, a nie osoby, gdzie z jednej strony ktoś zna się na niuansach prawnych, a z drugiej strony znajduje się kompletny laik. Ponadto dopłata do odszkodowania jest wypłacana od razu, po podpisaniu umowy i jest już własnością poszkodowanego kierowcy.

Z tego rodzaju usług korzysta coraz to więcej osób, a firmy wykupujące odszkodowania, wykupują je do trzech lat wstecz.

Jak uzyskać dopłaty do odszkodowań?

W przypadku szkody i otrzymania nieprawidłowego odszkodowania należy zwrócić się do firmy, która zajmuje się dopłatami do odszkodowań. Należy przedstawić jej wszystkie dokumenty, wraz ze zdjęciami i opisami szkody. Pracownik firmy, postara się zrobić odpowiednią wycenę, która zostanie zaproponowana poszkodowanemu kierowcy. Gdy ten się zgodzi następuje podpisanie umowy. Zaraz po podpisaniu umowy kierowca otrzymuje dopłatę do wypłaconego wcześniej odszkodowania. Wszystkie sprawy dotyczące postępowania sądowego dana firma załatwia sama i nie angażuje już więcej swojego klienta.