Programowanie w Pythonie – jak zacząć?

Python to bardzo popularny język programowania. Wyróżniający się zdecydowanie spośród pozostałych języków swoją prostotą i elegancją. Wygoda i szerokie zastosowanie Pythona sprawiają, że warto się go nauczyć. Można to zrobić samodzielnie i od podstaw na specjalistycznych kursach online.

Python od podstaw

Naszym celem jest – Python od podstaw dla osób, które dopiero zaczynają swoją programistyczną przygodę. Pomoże ją zrealizować profesjonalny kurs opracowany przez CG Wisdom, które jak pozostałe ich propozycje wyróżnia się przejrzystością formy i dokładnością wyjaśniania zagadnień. Kurs Pythona na cgwisdom.pl rozpoczyna się instalacją, konfiguracją i omówieniem środowiska programistycznego (tzw. IDE) PyCharm, które bardzo ułatwia późniejszą pracę.

Tematy poruszane na kursie

Na kursie omówione zostają takie tematy, jak: pętle, instrukcje warunkowe, kolekcje, zmienne i operowanie na nich, komentarze, liczby pseudolosowe, funkcje, obsługa plików, moduły, obsługa czasu, debugowanie aplikacji, dbałość o kod, klasy i obiekty, dziedziczenie, dostępne biblioteki.

Praca na projekcie

Nauka języka będzie się odbywała także na projekcie. Stworzymy pierwszy większy projekt, czyli grę w kółko i krzyżyk. Zapiszemy ją trzykrotnie (także w wersji obiektowej i graficznej). Po zakończeniu kursu można programować w wybranym przez siebie zagadnieniu (aplikacje webowe, okienkowe, graficzne).

Pozostałe kursy programowania

W CG Wisdom odkryjemy także inne atrakcyjne kursy, na których zgłębimy zagadnienia z zakresu programowania. Kurs Androida to propozycja dla tych, których pociąga świat aplikacji mobilnych i pragną się w nim odnaleźć. Kurs skierowany jest do osób z podstawami Javy. Natomiast kurs programowania C++ mogą rozpocząć nawet początkujące osoby, które dopiero wkraczają do świata programów.