Skrzynki drewniane czy plastikowe?

Podczas wyboru skrzynki na piwo, które nadaje się nie tylko do magazynu, ale również do transportu, trzeba dokonać wyboru pomiędzy skrzynkami drewnianymi, a plastikowymi. W dzisiejszych czasach plastikowe skrzynki na butelki są postrzegane, jako droższe rozwiązanie niż drewniane odpowiedniki, ale liczyć trzeba się z tym, że koszty mogą się zrównoważyć przez utrzymanie produktów na bezpiecznych i stabilnych skrzynkach z wysoką odpornością przed grzybami i bakteriami. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są wady i zalety skrzyń drewnianych i plastikowych i z których rozwiązań warto skorzystać.

Drewniane skrzynki na napoje

Największą zaletą drewnianych skrzynek jest niska cena oraz to, że są stosunkowo łatwe w naprawie. W przypadku zniszczenia, uszkodzone deski i poszczególne klocki drewniane można po prostu wymienić na nowe, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Skrzynie drewniane można w przystępnej cenie odsprzedać, a co najważniejsze materiał do produkcji skrzyń drewnianych jest łatwo dostępny. Dla wielu firm olbrzymim plusem drewnianych skrzynek na piwo będzie również to, że dają one możliwość wyprodukowania skrzyń o bardzo niestandardowych wymiarach.

Jeżeli chodzi o wady, to pamiętać należy o tym że drewniane skrzynki na butelki są bardzo trudne w czyszczeniu, a co najgorsze w przypadku zawilgocenia wzrasta ryzyko pojawienia się grzybów i bakterii. Dużą przeszkodzą mogą okazać się także drzazgi i wystające gwoździe, które są olbrzymim zagrożeniem nie tylko dla osób obsługujących skrzynki, ale również dla składowanych produktów. Pamiętać należy również i o tym, że skrzynki drewniane wymagają obróbki termicznej jeżeli chce się je wykorzystać do transportu poza Unię Europejską.

Plastikowe skrzynki na napoje

Plastikowe skrzynki średnio ważą nawet o 30% mniej od drewnianych odpowiedników, dzięki czemu można znacząco obniżyć koszty transportu. Plastikowe skrzynki są bardzo proste w czyszczeniu i to zarówno pod ciśnieniem, jak i również stosując popularne środki chemiczne i antybakteryjne. Można z nich korzystać w każdych warunkach atmosferycznych, ponieważ nie grozi im zawilgocenie. Jeżeli chodzi o wady, to największą z nich jest oczywiście cena oraz to, że plastikowych skrzynek nie można naprawić, jeżeli dojdzie do ich zniszczenia.

Jakie skrzynki na piwo wybrać?

Jeżeli higiena i wentylacja nie odgrywa tak ważnej roli dla składowania butelek po piwie i napojach, to skrzynki drewniane mogą okazać się zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem. Warto jednak poważnie rozważyć wszystkie plusy i minusy poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu będzie można idealnie dostosować rodzaj skrzynek do swoich indywidualnych potrzeb. Pamiętać należy również i o tym, że plastikowe skrzynki na butelki bardzo często dostępne są na wynajem.

Więcej dowiesz się na stronie https://www.schoellerallibert.com/pl/products/beverage/beer-crates/