Praktyczne pomysły do domu – decoupage

Czy pasja może wiązać się również z praktycznością? Jeśli chodzi o decopuge to tak! Wystarczy mieć pod ręką kilka przydatnych narzędzi, kolorowe motywy zdobnicze i papier, którym można ozdobić przedmiot. Do decoupagu najczęściej wybierane są przedmioty z drewna, które w łatwy sposób można przerobić na ładny prezent lub po prostu elegancki dodatek do domu. Czy piękno tej techniki idzie także w parze z funkcjonalnością?

Najciekawsze przykłady praktycznych i ładnych dodatków do domu – decoupage

Na rynku jest dostępnych wiele modeli z drewna, które można w łatwy sposób ozdobić przy pomocy tej pięknej techniki. Ciekawe i oryginalne pomysły można znaleźć np. na stronie https://decoupage-drewno.pl. Dostępne w ofercie produkty z drewna wysokiej jakości to między innymi szkatułki i pudełka na herbatę, podkładki pod kubki, chusteczniki a ponad to skrzynki na wino, kuferki i pudełka na prezenty z łuby. Można tam także znaleźć drewniane scrapki, służące dekorowaniu w stylu decoupage czy scrapbooking.

1. Pudełko na herbatę

Pudełko wyposażone w praktyczne przegródki, do których można włożyć przeróżne rodzaje herbat w torebkach lub ich pojedyncze komponenty, spodoba się pasjonatom dobrego aromatu i smaku. Drewniane pudełka posiadają zazwyczaj od dwóch do kilkunastu przegródek https://decoupage-drewno.pl/41-skrzynki-i-pudelka-drewniane.html, w których pomieszczą się zestawy herbat wraz z dodatkami. Przymocowane na zawiasach wieko osłoni półprodukty przed zakurzeniem i przypadkowym wysypaniem się. Ozdobione kwiatowymi motywami wieko oraz boki pudełka będę kojarzyły się z pysznymi herbatkami w saloniku babci. Pomalowane na czarno lub biało, będą w wyrazie bardziej klasyczne i nowoczesne.

2. Podkładki z drewna

Kolejnym ciekawym pomysłem na ozdobienie domu pięknymi przedmiotami jest zestaw różnokolorowych podkładek z drewna. Ozdobione metodą decoupage mogą przybrać kolor jednolity z delikatnym złoceniem lub zachować swój oryginalny kolor poprzez pomalowanie bezbarwną farbą. Zestaw podkładek ozdobionych geometrycznymi wzorami spodoba się miłośnikom nietuzinkowego designu. Białe podkładki ozdobione efektownymi przetarciami znajdą swoje miejsce na stole w stylu shabby chic lub loft.

3. Szkatułka

Szkatułki z drewna lub z łuby to jedna z najczęściej wybieranych dekoracji do sypialni. Piękna szkatułka ozdobiona decoupage pomieści w sobie pamiątki, biżuterię, listy i widokówki z wakacji. Sposób zdobienia będzie ściśle związany w resztą wystroju pokoju – kolorami, innymi dekoracjami. Do wyboru są dwie opcje: pudełko z wiekiem rozłącznym, które nie jest na stałe przytwierdzone do krawędzie pudełka, oraz opcja z zawiasami, otwierana uchylnie. W obydwu przypadkach można dokonać interesujących personalizacji, np. poprzez wymoszczenie wnętrza ozdobną tkaniną lub ułożeniem przegródek.

4. Chustecznik

Zwyczajne pudełko z drewna na chusteczki może przybrać niepowtarzalny charakter dzięki metodzie zdobienia decoupage. Ozdobione kwiatowymi motywami chusteczniki spodobają się romantycznym duszom, a te malowane na jednolity kolor wielbicielom minimalizmu. Pudełku można nadać indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru dzięki złoceniom, naklejeniu scrapków lub wykonaniu na gładkiej powierzchni pokrytej farbą efektownych przetarć, które postarzą ich powierzchnię.