Wykorzystanie roślin w produkcji tekstyliów

Życie zgodnie z naturą jest dla coraz większej liczby osób numerem jeden w dzisiejszych czasach. Z biegiem lat ludzie zaczęli odrzucać różnego rodzaju sztuczne wynalazki i z chęcią wracają do korzeni natury.

Niesamowicie popularna na światowym rynku jest produkacja całego szeregu różnych produktów z wykorzystaniem roślin. Z roślin wytwarza się oprócz mebli, narzędzi i naczyń także znacznie bardziej delikatne rzeczy, jak na przykład materiały.

Najbardziej popularne materiały z włókien naturalnych

Jednym z najbardziej znanych roślin w przemyśle tekstylnym jest bawełna. Jest  uwielbiana przed producentów tekstyliów na całym świecie i na tyle znana, że nie trzeba jej reklamować ani opisywać.

W ostatnim czasie na popularności zyskał także bambus – rewelacyjna opcja do wykorzystania w produkcji materiałów. Producenci skarpet szybko odkryli to rewelacyjne wykorzystanie bambusa do produkcji skarpetek, które w krótkim czasie zaczęły podbijać serca amatorów naturalnych materiałów.

Skarpety bambusowe – zalety

Skarpety bambusowe cechują się tym, że ma wybitne właściwości termiczne. Oznacza to nic innego, że skarpety zimowe wykonane z bambusa będą chronić stopy przed niskimi temperaturami, natomiast modele letnich skarpet bambusowych będą przewiewne i dające uczucie komfortu, a nie parzącego mrowienia.

Mało który materiał ma tak wielkie możliwości chłonne jakie posiada bambus. Skarpety bambusowe chłoną nawet do kilku razy więcej wilgoci niż np. bawełna, nie wspominając już o materiałach syntetycznych. Z tego powodu skarpetki z tej egzotycznej rośliny pozwalają osiągnąć niewiarygodny komfort noszenia i na zawsze pożegnać się z problemem nieprzyjemnego zapachu stóp lub nadmiernej potliwości.

Przez wzgląd na ich niewiarygodnie dużą chłonność, skarpetki bambusowe polecane są często sportowcom, którzy spędzają czas w jednych butach przez niekiedy kilka lub kilkanaście godzin z niewielkimi przerwami, podczas których stopy nie zdążą odpocząć ani zażyć świeżego powietrza. Bambusowe skarpetki pomagają zachować komfort podczas ćwiczeń i idealnie wentylują nogi.

Tkanina bambusowa jest miękka i przyjemna dla skóry, dlatego skarpetki bambusowe będą świetnym rozwiązaniem dla małych dzieci oraz niemowląt, ponieważ ich delikatna skóra wymaga kontaktu wyłącznie z miękkimi tkaninami, które nie podrażaniają skóry.

Skarpety bambusowe są eko

Zatem o zaletach bambusa nie trzeba przekonywać, gdyż są one oczywiste. Warto jednak wspomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy, a mianowicie o sposobie jego pozyskiwania do produkcji tekstyliów. Bambus rośnie bardzo szybko, a do jego uprawy nie wykorzystuje się szkodliwych składników. Ponadto bambusowa tkanina jest biodegradowalna, zatem wybierając skarpetki bambusowe można mieć świadomość, że przyczyniamy się w ten sposób do poparcia marek i producentów, którzy działają zgodnie z zieloną modą dbania o środowisko naturalne.