Odzież po liposukcji – czemu jest ważna?

Liposukcja, czyli odsysanie zbędnej tkanki tłuszczowej, to zabieg, który wymaga, by w etapie rekonwalescencji odpowiednio zadbać o ciało tak, by efekty procedury mogły być jak najlepsze oraz trwałe.

Odzież po liposukcji

Po zabiegu odsysania tłuszczu, ważne jest noszenie specjalnej odzieży, która jest uciskowa i pozwala na odpowiednią pooperacyjną rehabilitację. Obecnie, do jej produkowania stosuje się najnowsze technologie produkcji tkanin. Przykłada się również wagę do tego, by spełniała ona stawiane przez lekarzy wymogi odnośnie tego, jakie powinny być to ubrania. Tak więc, są one zrobione w taki sposób, by zapewniać pożądany ucisk we wszystkich kierunkach, a także w miejscach trudno dostępnych (jak np. pachwiny, czy zgięcia kończyn). Do tego, powinny zapewniać one wracającemu do pełnej sprawności pacjentowi swobodną pracę mięśni – nie mogą ograniczać ruchów. Kolejnymi ważnymi cechami odzieży po liposukcji są te, które pozwalają, by miała ona właściwości termoregulacyjne, aby odprowadzała wilgoć na zewnątrz, oraz to, by była elastyczna. Powinna oczywiście pozwolić także na łatwe założenie jej po zabiegu.

Jak wygląda odzież uciskowa?

Są to ubrania komfortowe, a jednocześnie estetyczne. Bardzo często stworzone z podwójnej warstwy materiału – by zapewnić lepszą kompresję. Posiadają one liczne zapięcia, które pozwalają na wygodne zakładanie odzieży. Na szczęście te zapięcia są dyskretnie schowane w szwach, czy w koronkowych dodatkach. Do wyboru są kostiumu, które mogą zakryć całą sylwetkę, ale także częściowe – w zależności od indywidualnych potrzeb (i rozległości wykonanej operacji). Materiał, z którego wykonana jest odzież niezbędna po liposukcji bardzo dobrze dopasowuje się do wszystkich nierówności anatomicznych.

Co daje taka specjalna odzież?

To, czy zabieg liposukcji da oczekiwane efekty, w bardzo dużej mierze zależy od tego, co będzie robiło się już po samej operacji. Najważniejszą sprawą jest właśnie to, by nosić specjalną, uciskową odzież przez cały okres rekonwalescencji. Będzie ona bowiem wywierała na skórę nacisk, który sprawi, że wszystkie wydzielane z organizmu płyny będą cofać się z powrotem do wewnętrznych warstw skóry (co jest zjawiskiem pożądanym). Dzięki temu następuje redukcja opuchlizny i obrzęków. Do tego, dodatkowym plusem odzieży po liposukcji jest to, że zapobiega ona rozciąganiu się skóry. Jak więc widać, aby modelowanie sylwetki ciała dzięki liposukcji przyniosło oczekiwane efekty, warto wybrać dobrą i skuteczną odzież po liposukcji.

Zapraszam po więcej informacji na stronęodzież po liposukcji (bielizna uciskowa).