Dobry fotel biurowy

W polskich miastach powstaje coraz więcej nowoczesnych budynków – w tym biurowców. Wyposażenie każdego biura to temat wymagający poświęcenia nieco czasu i uwagi, wiążący się też z pewnymi kosztami. Nic więc dziwnego, że coraz więcej jest salonów meblowych, i firm produkujących meble na wymiar. W końcu dla firmy wytwarzającej meble czy fotele biurowe Tychy czy Warszawa do doskonałe miejsce do sprzedaży swoich produktów.

Praca przy komputerze

Naturalnym następstwem powszechnej automatyzacji i komputeryzacji kolejnych gałęzi naszej gospodarki jest to, że średnio, coraz więcej czasu pracy poświęcamy na patrzenie się w monitor. Zdecydowanie więcej jest także zawodów, w których praca sprowadza się głównie do takiej właśnie aktywności. Konieczna jest w tym przypadku ochrona oczu czy okresowe badania okulistyczne – zgodnie z przepisami, pracownik, który większość dnia pracy spędza przed komputerem ma prawo otrzymać od pracodawcy dofinansowanie na zakup nowych okularów. Stosowne zaświadczenie wystawiane jest podczas badań Medycyny Pracy, w salonie optycznym trzeba natomiast wziąć fakturę.

Pamiętajmy również, że jakkolwiek pracownik umysłowy, siedząc przed komputerem nie wykonuje żadnej aktywności fizycznej – co sugeruje choćby sama nazwa – to jego organizm wciąż pracuje. Mowa przede wszystkim o kręgosłupie. Dlatego ważne jest zachowanie właściwej postawy, co pozwoli w przyszłości uniknąć wielu przykrych skutków, z chronicznymi bólami pleców na czele.

Biurka i fotele biurowe

Odpowiedni dobór tych dwóch elementów jest szalenie istotny i kluczowy do zapewniania tak komfortu pracy, jak i odpowiednich do niej warunków. Zarówno blat biurka, jak i siedzisko powinny znajdować się na odpowiedniej wysokości, dlatego warto zadbać o to, aby fotel umożliwiał regulację wysokości – podczas pracy nasze kolana powinny być zgięte pod kątem prostym. Istotne jest także dopasowanie oparcia oraz obecność odpowiednio wyprofilowanych podłokietników. Nie mniej ważne jest ustawienie ekranu. Odległość od naszych oczu powinna wynosić około 50cm zaś kąt pomiędzy osią wzroku a płaszczyzną monitora – dziewięćdziesiąt stopni.

Warto zapoznać się z ofertą polskich producentów, oferujących wysokiej klasy produkty, wykonane z wytrzymałych i dobrych jakościowo materiałów. Zwłaszcza, że jeżeli chodzi o firmy produkujące meble i fotele biurowe Tychy, Gdańsk, Szczecin czy jakiekolwiek inne większe polskie miasto ma na swojej mapie wiele salonów i showroomów, w których samodzielnie można sprawdzić, czy dany model spełnia nasze wymagania.

Zapraszam po więcej informacji na stronęfotele biurowe tychy.