Palmy ogrodowe na wyciągnięcie ręki

Hodowanie roślin to dla wielu osób okazja do odcięcia się od codzienności. Warto pamiętać, że największą satysfakcję daje ogród urządzony w stylu niestandardowym. Spora część miłośników ogrodnictwa szuka inspiracji wśród roślin tropikalnych bądź śródziemnomorskich. Tym samym coraz bardziej popularna staje się palma ogrodowa. Roślina ta z wyglądu nie różni się wiele od swojej starszej siostry. Jest jednak mniejsza i nie ma ryzyka, że zbytnio się rozrośnie. Tym samym jest świetnym rozwiązaniem do praktycznie każdego ogrodu.

Gdzie można kupić palmę ogrodową?

Palmy ogrodowe nie są jeszcze szczególnie popularne w naszym kraju. Tym samym jeśli chcemy ją kupić, powinniśmy zrezygnować z poszukiwań w okolicznych ogrodnictwach. Zdecydowanie lepiej rozejrzeć się za sprawdzonymi hodowcami, którzy zapewnią wysoką jakość i wytrzymałość rośliny. Wiele takich ofert znajduje się w internecie. Po zamówieniu palmy jest ona pakowana w specjalnie zabezpieczony karton, dzięki któremu nie ma ryzyka powstania uszkodzeń. Tym samym palma jest od razu gotowa do zasadzenia i szybko zacznie rosnąć i cieszyć pięknym wyglądem.

O czym trzeba pamiętać?

Warto pamiętać, że palmy ogrodowe są mimo wszystko roślinami, które wymagają specjalnej pielęgnacji. Tym samym trzeba dbać o zapewnienie odpowiedniej ilości słońca i ciepła. O ile większość palm jest wytrzymała, to nie warto ryzykować pozostawienia ich bez zabezpieczenia na zimę. Gdy robi się chłodniej wystarczy odpowiednio zabezpieczyć roślinę. Najważniejsza jest jej dolna część. Najlepiej okryć ją styropianem i folią. Dzięki temu prostemu zabiegowi nasza roślina nawet podczas dużych mrozów zachowa komfort termiczny. Jej układ korzeniowy nie ulegnie obumarciu i na wiosnę palma odzyska swój blask.

Dla kogo jest to dobry pomysł?

Palma ogrodowa to świetny pomysł szczególnie dla miłośników roślin tropikalnych. Wielu z nas podróżuje po świecie. Zwłaszcza kraje południowej Europy i Afryki imponują ciekawymi roślinami, które świetnie pasują do słonecznej pogody. Jeśli jednak ma się odwagę spróbować ich hodowli również w mniej korzystnym klimacie, warto zainteresować się właśnie palmami ogrodowymi. Ta wersja rośliny została wymyślona specjalnie w celu hodowli w niższej temperaturze. Palmy ogrodowe mogą być świetnym uzupełnieniem ogrodu zaprojektowanego w stylu tropikalnym, jak również ciekawym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z tego typu roślinami. Już jedna prosta decyzja o zakupie może się okazać przełomem dla ogrodu, który nabierze nowego wymiaru.

Zapraszam po więcej informacji na stronę palmy mrozoodporne.