Jakie zadaszenie tarasów wybrać, aby cieszyć się komfortem?

Popołudnia czy wieczory spędzane na tarasach blisko naszych domów to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby zregenerować organizm, odpocząć od codziennych trudów, pobyć z rodziną czy bliskimi. Dzisiaj zaaranżowanie takiego miejsca wypoczynkowego nie jest wyzwaniem – wystarczy komplet wygodnych mebli ogrodowych oraz odpowiednie zadaszenie!

Zadaszenie szyte na miarę!

Wśród licznych propozycji producentów elementów ogrodowych tarasole są jednymi z najchętniej wybieranych. Nowoczesne zadaszenie tarasówzagwarantuje nam skuteczną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również przed niespodziewanym deszczem! Tarasole to jednak nie tylko funkcjonalny dodatek – ten rodzaj zadaszenia wpływa pozytywnie n estetykę miejsca wypoczynkowego. Tarasole tworzone są dzisiaj z dużą precyzją, a projektanci dbają o to, aby konstrukcje te były eleganckie i estetyczne.

Wnosimy tarasolę!

Jak wznoszona jest tarasola? Konstrukcja składa się z elementów aluminiowych malowanych proszkowo. Zastosowanie tej technologii pozwala na zabezpieczenie ich przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Konstrukcja obmyślona jest w taki sposób, aby dzięki jak najmniejszej ilości podpór móc zadaszyć wybraną część tarasu. Kolor konstrukcji wybiera klient – ma do wyboru ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych.

Spójrz w górę!

Dachy tarasoli tworzone są na wiele sposobów – najchętniej wybieranym są dachy lamelowe, tworzone z lameli aluminiowych. Lamele obracają się o 135 stopni, przez co użytkownik może sam decydować, ile światła wpada pod tarasole. Rozwiązanie takie sprzyja również lepszej cyrkulacji powietrza. Innym rodzajem zadaszenia są dachy z tkaniny poliestrowej – tkanina taka jest odporna na promieniowanie UV, wnikanie brudu, na wilgoć.