Znajdź metodę na zdrowe odżywianie

Zdrowa, zbilansowana dieta jest jedną z gwarancji naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Wybierając produkty świeże i nieprzetworzone możemy mieć pewność, że dostarczą nam one niezbędnych witamin i mikroelementów. Brak czasu oraz chęci na gotowanie sprawia, że zamiast samodzielnie przygotować sobie posiłek wolimy korzystać z gotowych rozwiązań. Czy takie decyzje wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie?

 

Żywność silnie przetworzona – co musimy o niej wiedzieć?

Gotowe pizze, makarony do odgrzania, przygotowane pod ruszt mięso – to tylko niektóre z przykładów produktów, które chętnie kupujemy, aby nie musieć martwić się wymyślaniem dan i gotowaniem. Oczywiście raz na jakiś czas takie jedzenie nam nie zaszkodzi, jednak stałe spożywanie produktów gotowych może znacząco odbić się na naszym zdrowiu. Znikoma ilość wartościowych składników odżywczych szybko może doprowadzić nas do anemii, a nadmierna ilość tłuszczu i cukrów sprawi, że z czasem przestaniemy dopinać nasze spodnie!

 

Jak żywić się lepiej?

Z pewnością powinniśmy samodzielnie wybierać produkty i przygotowywać z nich posiłki. Korzystając z lokalnych sklepów i dostawców możemy wybrać świeże warzywa i owoce, które powinny stanowić podstawę naszej codziennej diety. W tygodniowym jadłospisie nie powinno także brakować czerwonego mięsa, ryb, produktów zbożowych.

 

Kuchnia przyjazna gotowaniu!

Aby gotowanie było przyjemnością pomyślmy przede wszystkim o odpowiednim jej wyposażeniu. Garnki, patelnie, noże znajdziemy w sklepie internetowym gerlach.pl. Szukając inspiracji na ciekawe przepisy i receptury zerknijmy do starych i nowych książek kucharskich, jak również do sieci. W licznych portalach kulinarnych zajdziemy inspirujące propozycje na zwykłe i niezwykłe potrawy, które z pewnością podbiją nasze serca i żołądki!