Błąd bazy danych WordPressa: [Disk full (/tmp/#sql_7e0_0); waiting for someone to free some space...]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('ads_category') AND tr.object_id IN (2224, 2188, 2187, 1964, 1635, 1634, 1633, 1632, 1631, 1630) ORDER BY t.name ASC

Błąd bazy danych WordPressa: [Disk full (/tmp/#sql_7e0_0); waiting for someone to free some space...]
SELECT t.*, tt.* FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id WHERE tt.taxonomy IN ('ads_category') ORDER BY t.name ASC

Błąd bazy danych WordPressa: [Disk full (/tmp/#sql_7e0_0); waiting for someone to free some space...]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag', 'post_format') AND tr.object_id IN (3101) ORDER BY t.name ASC

Idą Święta – czas skalibrować alkomat - KB-direct

Błąd bazy danych WordPressa: [Disk full (/tmp/#sql_7e0_0); waiting for someone to free some space...]
SHOW FULL COLUMNS FROM `wp_postmeta`

Bez kategorii

Idą Święta – czas skalibrować alkomat

Idą Święta – czas skalibrować alkomat

Jeśli przez większość roku odkładasz kalibrację alkomatu na później, to teraz jest idealny moment, aby w końcu to zrobić. Zbliżają się Święta, potem Sylwester. Spotkania rodzinne i inne imprezy często bywają okazją do spróbowania różnych trunków. Warto mieć sprawny alkomat, żeby móc w każdej chwili skontrolować zawartość alkoholu w organizmie.

Nie oceniaj na wyczucie

Wielu kierowców nie zdaje sobie nawet sprawy, że po zakrapianej imprezie jeszcze przez wiele godzin następnego dnia mogą być pod wpływem alkoholu. Mimo że przestałeś już czuć objawy typowe dla upojenia alkoholowego, prawdopodobnie Twój organizm nadal stopniowo wydala alkohol. Ten proces może trwać wiele godzin, jego długość zależy od kilku warunków. Na szybkość wydalania alkoholu z organizmu mają wpływ między innymi:
• uwarunkowania fizyczne – takie jak masa ciała,
• ilość spożytego alkoholu i jego rodzaj,
• spożywane jedzenie,
• czas, jaki minął od wypicia ostatniego kieliszka.

Sprawny alkomat to podstawa

Ze względu na to, że każdy organizm jest inny i każdy inaczej radzi sobie z alkoholem, nie powinieneś porównywać się z innymi. „Skoro kolega też wypił 3 piwa i mówi, że jest już trzeźwy, to mi na pewno też nic nie jest” – takie myślenie jest błędne i może mieć bardzo nieprzyjemne skutki. Nie można ocenić zawartości alkoholu w organizmie bez dobrze wykonanego badania. Właśnie dlatego tak ważna jest kalibracja alkomatu.

Piłeś – zbadaj się!

Niezależnie od tego, ile alkoholu wypiłeś, koniecznie przeprowadź badanie alkomatem, zanim wsiądziesz za kierownicę samochodu. Poza posiadaniem alkomatu ważne jest jego kalibrowanie. Powinno się to robić po wykonaniu około 1500 pomiarów lub co 6-12 miesięcy, w zależności od modelu alkomatu, użytego sensora i specyfikacji producenta. Istnieją także inne okoliczności, kiedy powinno się oddać alkomat do kalibracji, między innymi:
• kiedy alkomat wyświetla napis CAL,
• jeśli przechowywany był przez dłuższy czas z materiałami zawierającymi alkohol,
• jeśli osoba niespożywająca alkoholu po przebadaniu zobaczy wynik inny niż 0,00‰,
• jeśli osoba spożyła alkohol, a alkomat pokazuje wynik 0,00‰,
• jeśli badanie odbyło się tuż po spożyciu alkoholu (należy zawsze odczekać, żeby nie uszkodzić sensora).

Alkomat jako pomysł na prezent

Pewnie większość ludzi myśli już o zakupie prezentów pod choinkę. Może dobrym pomysłem jest kupno komuś bliskiemu lub znajomemu alkomatu? Jest to bardzo przydatny gadżet, który powinien posiadać każdy kierowca.

Previous ArticleNext Article