Zespoły weselne

Zespoły weselne

Ile razy słyszeliście od znajomych zdanie: „wesele było udane, ale muzyka nietrafiona”? Od wyboru zespołu muzycznego na wesele zależy powodzenie przyjęcia. Jeśli goście będą się kiepsko bawili, to niestety nawet najlepsze jedzenie tego nie zrekompensuje. Warto zatem zastanowić się, jaki rodzaj muzyki wybrać. Oczywiście powinna być dopasowana do stylu wesela, ale i upodobań waszych oraz gości. Poniżej znajdziecie opisy kilku rodzajów zespołów weselnych.

W rytmie disco polo

Większość z Was powie: żadnego disco-polo na weselu! Pytanie, dlaczego? Bo to kicz? Bo słowa piosenek nie mają sensu? Nieważne! Przy muzyce disco polo, która jest określana, jako najbardziej rytmiczna ze wszystkich gatunków, wprost stworzona do tańca, goście na pewno wyjdą na parkiet. Nawet ci, którzy nie potrafią tańczyć, będą się świetnie bawili. Oczywiście, jeśli planujecie przyjęcie w eleganckim pałacu, a Wasi goście są wysoko postawionymi osobistościami, disco polo może się okazać nietrafionym wyborem. Muzyka powinna być dopasowana do stylu waszego przyjęcia.

Orkiestra rodem z Titanica

Gdy organizujecie wesele dla tak zwanej „śmietanki”, w jego charakter wpisze się świetnie muzyka klasyczna. Podczas przyjęcia w ogrodzie, sprawdzi się np. kwartet smyczkowy. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy potrafi tańczyć do takiej muzyki. Jeśli również wy nie najlepiej radzicie sobie na parkiecie, konieczny będzie w tym przypadku kurs tańca towarzyskiego. Na przyjęciu tego typu nie wystarczy „taniec połamaniec”.

Zespoły tematyczne

Dobrym rozwiązaniem dla par, które planują wesele z udziałem gości w różnym wieku, będzie wynajęcie zespołu, który zagra muzykę mieszaną, dostosowując ją do przedziałów wiekowych przybyłych. Wiele osób decyduje się na zespoły weselne tak zwane tematyczne, które wpisują się repertuarem piosenek w charakter wesela. Jeśli przyjęcie ma być w stylu lat 50-tych czy 60-tych, wybierzcie muzykę rock and roll. Goście będą się też na pewno świetnie bawili przy muzyce lat 70-tych i 80-tych. Zdecydowanie odradzamy jednak ciężki rock i metal. Nie jest to najlepsza muzyka do tańca.

Wybierając zespoły weselne pamiętajcie przede wszystkim, że to wasi goście mają się dobrze bawić i muzyka powinna być dostosowana do wszystkich, a nie tylko spełniać wasze oczekiwania.