Gotowe drinki bezalkoholowe

Gotowe drinki coraz częściej wybierane są przez klientów, poszukujących apetycznego urozmaicenia na czas imprezy. Jednak w sklepie obok gotowych drinków na bazie alkoholu znajdują się coraz częściej drinki bezalkoholowe. Co zatem oferują producenci wymagającym klientom?

Drinki gotowe także z alkoholem

Większość gotowych drinków dostępnych w sklepach to drinki na bazie alkoholu. Najczęściej są to drinki na bazie wódki lub whisky, w których znalazły się soki owocowe, napoje gazowane typu cola oraz woda mineralna.

Dzięki dodatkom zawartość alkoholu w drinkach z alkoholem jest zbliżona do zawartości alkoholu w winie czy piwie. Takie drinki dostępne są w puszkach i butelkach, a ich pojemność jest zawsze dostosowana do serwowania maksymalnie dwóch porcji drinka z dodatkiem lodu.

Wśród drinków z dodatkiem alkoholu dostępne są także delikatne wermuty, które uzupełnia się jedynie wodą gazowaną. Większość z takich drinków oferowana jest w specjalnych butelkach z podziałką, umożliwiających przygotowanie drinka.

O popularności drinków bezalkoholowych

Wśród koneserów drinków są również i takie osoby, które z racji wieku lub stanu zdrowia nie powinny sięgać po drinki z dodatkiem alkoholu. Kobiety w ciąży czy karmiące, ale również osoby z problemami z układem krążenia to osoby, które wybierają gotowe drinki bezalkoholowe.

W sklepach ten rodzaj drinków obejmuje dość wąski wybór napojów, łączących w sobie kilka różnych składników. Najczęściej są to soki owocowe, połączone z naturalnymi przyprawami i dodatkami smakowymi.

Warto jednak pamiętać, że także gotowe drinki bez alkoholu wymagają dodatkowych zachodów jeśli chodzi o sposób serwowania. Smak gotowego drinka może być wzmocniony przez jego schłodzenie lub podanie z dodatkiem lodu.

Najpopularniejsze gotowe drinki

Drinki bezalkoholowe, jakie są dostępne w sklepach, obejmują różne wersje pinacolady, w której wykorzystuje się sok z ananasa i mleko kokosowe, mojito z orzeźwiającym dodatkiem mięty czy drinki typu juicer z dodatkiem soku owocowego.

Niektórzy sięgają po takie drinki z myślą o imprezach jako alternatywę dla klasycznych drinków z dodatkiem alkoholu. Wygodne opakowanie, zawierające zwykle dwie porcje drinków, do jakich należy dodać skruszony lód.

Drinki dostępne są w nieprzezroczystych opakowaniach, część z nich zawiera również informację o tym, jak przygotować drink. Producenci rekomendują wykorzystanie drinka schłodzonego, w wielu przypadkach gotowy drink powinien być rozlany do naczyń wypełnionych lodem.

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com