Aranżuj wnętrze do woli

Z pewnością każdy z nas doświadczył tego typu sytuacji – chcąc przemeblować mieszkanie w końcu podniósł z miejsca tę solidną komodę, która od lat nie była przestawiana. Często wówczas dochodzi do rozczarowania, kiedy okazuje się, że musi ona wrócić na miejsce, gdyż ślady na podłodze za mocno rzucają się w oczy aby można było je zlekceważyć. Ponadto nierzadko sama podłoga bywa zarysowana podczas przesuwania mebli. Jest bardzo prosta metoda na to, aby zapobiec takim sytuacjom.

Mały element czyni wielką różnicę

Z pomocą przychodzą filcowe podkładki pod meble, które obecnie można otrzymać w każdym specjalistycznym sklepie meblowym, większym supermarkecie, hurtowni oraz – przy odrobinie szczęścia – w niektórych mniejszych sklepikach z artykułami przemysłowymi. Nie są drogie – ich koszt zamyka się w granicach kilku złotych. Ponadto, coraz częściej dołączane są do nowych mebli podczas pakowania ich w kartonowe pudło. Dodanie przez sprzedawcę podkładki pod meble w sposób nienachalny i opcjonalny nie narzuca użytkownikowi mebli aby korzystał z podkładek. Warto jednak rozważyć aplikację tego typu przedmiotu, gdyż dzięki niemu nasze mieszkanie nie będzie narażone na ewentualne straty – takie, jak przykładowo zarysowania na podłodze.

Korzyści

Zdecydowanie więcej plusów wynika z używania podkładek pod meble aniżeli minusów. Przede wszystkim, dzięki nim mieszkanie może pozostać w stanie nienaruszonym. Stwarza to między innymi takie możliwości, jak sprzedaż bądź wynajem mieszkania w korzystnej (z punktu widzenia osoby oferującej) cenie. Ponadto jest to komfortowe dla samego właściciela i użytkownika mieszkania. Nienaruszone wnętrze stwarza możliwości do nieograniczonych modyfikacji. Oprócz nieporysowanych podłóg dzięki podkładkom możemy uzyskać ich nienaganny, nieodbarwiony kolor względem reszty powierzchni podłogi. Niestety, nie można powiedzieć tego o podłogach, na których meble stały w sposób bezpośredni przez wiele lat. Podkładki pod meble w ledwo zauważalny sposób izolują bowiem mebel od podłogi i pozostawiają ją w perfekcyjnym stanie.

Warto dodać, że ich aplikacja nie jest trudna – wystarczy podnieść bądź przechylić dany mebel, aby uzyskać dostęp do jego spodniej części. W przypadku foteli i krzeseł podkładki stosowane są przy nogach, a jeśli chodzi o szafy i komody – rogach. Aby umieścić podkładkę na spodzie danego mebla, wystarczy odkleić papier pokrywający ją. Jest to samoprzylepna karteczka, pod którą znajduje się klej. Następnie przytrzymujemy chwilę podkładkę i gotowe!

Artykuł zrealizowany przy współpracy z maximat.pl/.