Wampirzy lifting, czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym opiera się na pobudzaniu procesów regeneracyjnych skóry. Poznaj wampirzy lifting.

Wampirzy lifting, czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Regeneracyjny potencjał płytek krwi został odkryty w latach 70. XX wieku. Początkowo stosowane były w chirurgii szczękowej, chirurgii przyzębia, chirurgii plastycznej i ortopedii. Dziś osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się w medycynie estetycznej jako skuteczną metodę odmładzania skóry znaną pod nazwą wampirzy lifting. Co należy wiedzieć o mezoterapii osoczem bogatopłytkowym?

Co to jest wampirzy lifting?

Wampirzy lifting to potoczna nazwa mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Zabieg ten zyskał ostatnio wiele uwagi w mediach. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, ten rodzaj mezoterapii wykorzystuje regenerujące działanie osocza bogatopłytkowego (PRP), pozyskiwanego z własnej krwi pacjenta. Wampirzy lifting jest terapią przeciwstarzeniową, polecaną w przypadku drobnych zmarszczek, zwiotczeń i innych niedoskonałości skóry. Zabieg osoczem bogatopłytkowym poprawia zarówno koloryt, jak i teksturę skóry.

Na czym polega mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym wykonywana jest przez lekarza medycyny estetycznej. Zazwyczaj nie wymaga znieczulenia. Rozpoczyna się od pobrania krwi i przygotowania preparatu osocza bogatopłytkowego. Krew pobierana jest od pacjenta tuż przed zabiegiem, zazwyczaj z żyły łokciowej. Na żadnym z etapów osocze nie ma kontaktu z czynnikami zewnętrznymi. Krew pobrana od pacjenta zostaje odwirowana (osocze oddzielane jest od czerwonych krwinek). Gotowy preparat lekarz podaje w skórę drogą wielu drobnych nakłuć – w zabiegu na twarz jest to około 100 wstrzyknięć.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest mało bolesna, jednak może powodować dyskomfort związany z ukłuciami. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Przez kilka dni po zabiegu należy zachować szczególną ostrożność – skóry nie należy naciągać, uciskać i trzeć. Można stosować tradycyjną pielęgnację z użyciem łagodnych kosmetyków.

Osocze bogatopłytkowe pochodzi z własnej krwi pacjenta, więc ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest niewielkie lub żadne, gdy zabieg przeprowadzony jest przez przeszkolonego specjalistę. Ponieważ komórki są autologiczne, nie ma ryzyka reakcji alergicznej lub immunologicznej. Skutki uboczne lub powikłania związane z PRP są niezwykle rzadkie.

Mezoterapia igłowa osoczem – efekty

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym polecana jest nie tylko w celu odmładzania skóry i usuwania wyraźnych efektów starzenia. Zabieg ten sprawdza się również w profilaktyce anti-aging. Efekty są bardzo naturalne dzięki wykorzystaniu naturalnych mechanizmów organizmu do samoregeneracji. Osocze bogate jest w płytki krwi i czynniku wzrostu, dzięki czemu ma silne właściwości regeneracyjne. Działa przeciwzapalnie i wpływa na takie procesy, jak m.in. tworzenie naczyń krwionośnych, stymulacja syntezy DNA, odtwarzanie tkanek i odbudowa skóry.

Wśród efektów działania osocza bogatopłytkowego na twarz należy wymienić:

  • spłycenie zmarszczek,
  • wygładzenie skóry,
  • poprawę elastyczności skóry,
  • wyrównanie kolorytu,
  • zwiększenie zdolności skóry do utrzymywania długotrwałego nawilżenia,
  • wyraźne odmłodzenie i odświeżenie cery.

Efekty mezoterapii osoczem bogatopłytkowym są progresywne, a nie natychmiastowe. Pojawiają się stopniowo w ciągu kilku tygodni i utrzymują się przez wiele miesięcy. W celu uzyskania trwałych rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegów w kilkutygodniowych odstępach, wykonywanych przez okres 3-4 miesięcy.

W razie innych pytań dotyczących osocza bogatopłytkowego zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/