Sypialnia urządzona ze smakiem

Sypialnia powinna być przestrzenią, gdzie przede wszystkim odpoczywamy i skupiamy się na relaksie. Ważne jest, aby w miejscu tym znalazło się wygodne łóżko, dopasowane do naszych potrzeb. Jakie łóżka są obecnie najchętniej kupowane? Na co zwracać uwagę podczas zakupu takiego mebla? Jakie łóżko zapewni nam zdrowy i spokojny sen?

W poszukiwaniu komfortu

Wśród licznych modeli łóżek na polskim rynku bez trudu rozróżnimy te tworzone z desek meblowych oraz z litego drewna. W przypadku tych pierwszych cena takiego mebla nie jest wysoka, co przekłada się na dużą popularność mebla. Niestety, trwałość desek meblowych nie jest wysoka, przez co po latach mogą się one wyginać, łamać, chłonąc wilgoć.

Klasyczne łóżka z litego drewna znane są od dawna – dzisiaj coraz częściej widzimy je w polskich domach w nowej odsłonie. Projektanci tworzący dla firm takich jak notodo.pl dbają o to, aby wykorzystanie litego drewna szło w parze z nowoczesnym i pięknym designem. Proste linie oraz interesujące kolory to jednak tylko niektóre z licznych zalet, które niosą ze sobą łóżka z litego drewna.

Czym jest lite drewno?

Lite drewno, pozyskiwane w Polsce z takich gatunków jak sosna czy dąb, musi przebyć długą drogę, zanim trafi do pracowni stolarskich. Początkowo jest ono dokładnie selekcjonowane – odrzucane są bele posiadające sęki czy skazy. Kolejno bele transportowane są do magazynów, gdzie drewno poddawane jest procesom suszenia. Wysuszenie drewna jest niezwykle istotne, aby w przyszłości nie pojawiła się w nim pleśń.

Lite drewno jest materiałem niezwykle pożądanym – ze względu na gęstą strukturę jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, wnikanie brudu, wilgoci. Na długi czas zachowuje piękny kolor. Na życzenie klienta może ono zostać zabejcowane lub lakierowane.