W poszukiwaniu wyjątkowych domów szkieletowych

Marzenia o własnym domu możemy dzisiaj spełnić bez problemu – umożliwiają to zarówno sami deweloperzy, jak i banki, które chętnie przydzielają olbrzymie kredyty. Jak sprawa wygląda w praktyce? Mieszkania i domy szeregowe sprzedawane są w Polsce co chwilę, jednak aby było to możliwe, potencjalny Polak musi mocno się zadłużyć. Spłata kupna mieszkania czy domu rozłożona jest na lata – zazwyczaj 25-30 lat. Oznacza to, że przez ten czas dom należy… do banku.

Znacznie tańsza opcja – domy szkieletowe

Warto pomyśleć o alternatywach. Jedną z nich są bez wątpienia domy szkieletowe proponowane przez topowych producentów takich jak Domy szkieletowe to interesująca nowość na polskim rynku, chociaż faktycznie dostępne są od wielu lat. Coraz częściej poddawane dyskusji ceny oferowanych prze deweloperów mieszkań i domów skłoniły nas do poszukiwania innych opcji. Domy szkieletowe okazały się strzałem w dziesiątkę.

Dlaczego warto wybrać domy szkieletowe?

Domy z drewna są znacznie tańsze od klasycznych domów murowanych – to jeden z najważniejszych aspektów ich budowy. Szacuje się, że cena domu drewnianego jest o ok. 35% niższa niż w przypadku domów murowanych. Taka różnica w cenie jest w stanie znacząco obniżyć kwotę kredytu i kwoty jego spłaty lub też całkowicie pozwolił na rezygnację z takiego finansowania.

Jak budowane są domy szkieletowe? Podstawą jest projekt – znajdziemy go u najlepszych wykonawców, nie ma potrzeby tworzenia go od zera u odpowiedniego architekta. Do wyboru mamy domy piętrowe oraz domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Sama budowa nie musi odbywać się latem – zastosowanie drewna sprawia, że nie ma potrzeby oczekiwania na ładną pogodę. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty. Dom budowany jest w okresie od 2 do 8 miesięcy w zależności od tego w jakim stanie ma zostać oddany.