Stoliki do salonu ze schowkami, meblościanki z ukrytym łóżkiem – wielofunkcyjne meble do małego mieszkania

Stoliki do salonu ze schowkami, meblościanki z ukrytym łóżkiem – wielofunkcyjne meble do małego mieszkania

Praktyczne i estetyczne zagospodarowanie małego mieszkania może przysporzyć wiele kłopotów. Dla wszystkich tych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać możliwości tkwiące w niedużej przestrzeni, powstały niezwykle funkcjonalne meble, z których można korzystać na wiele sposobów. Co mają do zaoferowania producenci nowoczesnych mebli? Sprawdź!

Do pokoju dziecięcego

Zaadaptowanie niewielkiego pokoju do potrzeb dziecka to spore wyzwanie dla każdego rodzica. Nowoczesne systemy meblowe znacznie ułatwiają karkołomne zadanie. Jedna bryła może mieścić w sobie łóżko, biurko oraz praktyczne półki! W sklepach możemy znaleźć zarówno wielofunkcyjne meble o niskiej konstrukcji, idealne dla małego dziecka, jak i ciekawe modele z antresolą. Niektórzy producenci oferują zabudowy w fantazyjnych kształtach pirackich statków albo zamków księżniczek.

Dodatkowe łóżko i niebanalne stoliki do salonu

Stoliki do salonu mogą skutecznie wyeliminować problem przechowywania czasopism albo innych drobnych rzeczy. Zyskasz dodatkową przestrzeń, kiedy komplet wypoczynkowy uzupełnisz o model z wysuwaną szufladą albo półką znajdującą się pod blatem. Ponadto, jeśli w Twoim mieszkaniu brakuje dodatkowego miejsca do spania dla gości, z pewnością zainteresują Cię meblościanki z ukrytym wewnątrz łóżkiem! W ciągu dnia legowisko jest ukryte za drewnianą zabudową, a w nocy rozkłada się do rozmiarów standardowego łóżka.

Meblościanki wracają do łask

Modne w PRL-u meblościanki w wielkim stylu wracają na salony. Nowoczesne meble w niczym nie przypominają reliktów przeszłości, które znajdowały się w każdy mieszkaniu kilkadziesiąt lat temu. Wystarczy spojrzeć na meble Forte, a dokładniej na meblościanki znajdujące się w kolekcji producenta. Zgrabne systemy łączą w sobie funkcjonalność wielu mebli – szafek, półek, stolików RTV i komód. Ustawiając na jednej ścianie stylową meblościankę, oszczędzamy miejsce, a zyskujemy modną ozdobę i pełno zakamarków do przechowywania rzeczy osobistych.