Medycyna estetyczna w Katowicach – krótki poradnik

Katowice to dzisiaj prężnie rozwijające się miasto. Jego mieszkańcy coraz częściej wśród priorytetów stawiają zdrowie, a co za tym idzie – ładną sylwetkę, wypoczętą twarz. Warto zatem poznać medycynę estetycznej. Wbrew pozorom bowiem nie daje ona sztucznych efektów, lecz przeciwnie – pozwala na wydobycie naturalnego piękna.

Medycyna estetyczna Katowice, jak znaleźć najlepszy gabinet?

Kiedy wpisujemy w przeglądarkę hasło „medycyna estetyczna Katowice” to od razu wyświetli nam się bardzo dużo przeróżnych gabinetów. Jak wybrać ten najlepszy? Przede wszystkim warto popatrzeć bardzo dokładnie na opinie różnych pacjentek. Dalej – dobrze jest również spojrzeć, jakie wykształcenie mają osoby prowadzące gabinet. Tu warto zaznaczyć, że godnym polecenia gabinetem medycyny estetycznej jest Skonologica.

Gabinet medycyny estetycznej – oferta

Jak zaś przedstawia się oferta takiego gabinetu? Przede wszystkim należy wspomnieć o zastosowaniu nowoczesnych laserów oraz ultradźwięków. Podstawowym efektem, jaki możemy dzięki nim uzyskać jest redukcja tłuszczu z określonych partii ciała. Zabiegi te można wykonywać, jeśli nie udało nam się schudnąć z niektórych partii ciała. Laserem też można usunąć przebarwienie, bliznę czy zamknąć naczynka

Depilacja laserowa – innowacja XXI wieku

Następnym zabiegiem, który jest wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej jest właśnie depilacja laserowa. Jest to dzisiaj szczególnie często wybierana metoda depilacji, ponieważ dzięki niej czasem udaje się nawet całkowicie trwale usunąć owłosienie. Ponadto można ją zastosować we wrażliwych miejscach, takich jak pachy czy bikini.

W walce ze starzeniem się oraz niezdrowym trybem życia

Gabinet medycyny estetycznej to także miejsce, w którym znajdziemy wiele zabiegów np. mezoterapię mających na celu redukcję zmarszczek i osiągnięcie przez twarz młodszego wyglądu. Ponadto skorzystać możemy tam z konsultacji dietetycznej – specjalista dobierze odpowiednią dietę do naszej wagi, preferencji oraz trybu życia.

Bezpieczeństwo medycyny estetycznej

Na końcu warto poruszyć kwestię bezpieczeństwa zabiegów z zakresu medycyny estetycznej Katowice. Przede wszystkim trzeba tu podkreślić, że medycyna estetyczna to nie chirurgia plastyczna – tu nie ma inwazyjnych zabiegów i operacji, prawdopodobieństwo jakichkolwiek powikłań jest zatem bardzo niskie, niemniej jedna nie należy zapominać, że ono istnieje. Podchodźmy zatem świadomie do zabiegu i słuchajmy rad specjalisty, który mówi, jak się do niego przygotować.

Artykuł powstał we współpracy z  Kliniką Lipoline