Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa – czy pozwolą na odmłodzenie naszej skóry?

Zmarszczki pojawiające się na naszej twarzy po 25. roku życia świadczą o tym, że zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego i włókien kolagenowych w naszej skórze. Oczywiście odpowiednia pielęgnacja jest w stanie spowolnić procesy starzenia się skóry. Czy jednak istnieją skuteczne metody na wygładzenie pojawiających się zmarszczek?

Medycyna estetyczna i możliwości związane z toksyną botulinową

Do niedawna botoks kojarzony był wyłącznie z gwiazdami kina i estrady. Zabiegi z jego użyciem wykonywane były jedynie w wyspecjalizowanych klinikach. Dzisiaj, kiedy kliniki medycyny estetycznej funkcjonują w każdym dużym i średnim mieście, możliwe jest skorzystanie z dobrodziejstwa botoksu w atrakcyjnej cenie. Jak działa toksyna botulinowa? Jej zadaniem jest upośledzanie przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. Efektem tego mięśnie nie kurczą się, a sama skóra staje się wyraźnie zrelaksowana, wygładzona. Efekty zastosowania botoksu widoczne są po 1-2 dniach, utrzymują się przez kilka miesięcy. Po tym czasie botoks jest naturalnie usuwany z naszego organizmu.

Drugim preparatem wykorzystywanym w gabinetach medycyny estetycznej jest kwas hialuronowy. Jego główna zaleta to wiązanie wody, przez co nasza skóra jest zdecydowanie bardziej elastyczna, sprężysta i nawilżona. Działanie botoksu widoczne jest od razu, a efekty utrzymują się ok. 9-12 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. Kwas hialuronowy może być stosowany również do wypełniania i konturowania ust – o możliwościach tej substancji przeczytamy na stronie karolinakusnierz.pl.

Co warto wiedzieć przed samym zabiegiem?

Decydując się na zabieg medycyny estetycznej przygotujmy się na rozmowę z lekarzem – wywiad lekarski przeprowadzany jest szczegółowo, specjalista w ten sposób wyklucza wszelkie przeciwwskazania. Dodatkowo podczas takiego spotkania możemy zadawać pytania związane z samym zabiegiem, które z pewnością rozwieją nasze wątpliwości.