Piękne włosy w tabletkach i nie tylko!

Lśniące, gęste, ciężkie i kuszące. O takich właśnie włosach marzy każda kobieta, niezależnie od tego czy preferuje krótkie, wygodne fryzurki czy długie fale do połowy pleców. Niestety, często nawet mimo wielu zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetyków z najwyższej półki nie udaje się uzyskać takiego efektu. Wiele kobiet nie ma też świadomości, że tak naprawdę piękno zaczyna się od wnętrza i właśnie o wnętrze należy zadbać w pierwszej kolejności. Tym samym w naszej kosmetyczne powinny się znaleźć nie tylko dobre jakościowo preparaty stosowane bezpośrednio na włosy, ale również suplementy. 

 

Na rynku można znaleźć wiele preparatów, które kompleksowo wpływają na stan cery, paznokci i włosów. Zdecydowana część z nich zawiera biotynę, której niedobór w organizmie powoduje m.in. wypadanie włosów. Wśród produktów, które można polecić na pewno znajdują się Biotyna Max Biofarmu, Capivit włosy i paznokcie firmy Glaxosmithkl oraz Bio-silica Olimp Labs. Nie można oczywiście również zapomnieć o ziołach, które wpływają na stan naszych włosów: skrzyp polny, pokrzywa czy sok z brzozy. Dobrze jest pamiętać o tym, że zioła nie tylko sprawiają, że nasze włosy wyglądają pięknie, ale także zapobiegają ich wypadaniu. Jedynym minusem jest to, że jeżeli chodzi o efekty trzeba uzbroić się w cierpliwość i pamiętać o regularnym piciu naparów. Jeżeli uda nam się wytrwać w tym postanowieniu natura nas wspomoże i będziemy cieszyć się mocnymi i przepięknymi puklami.

 

Oczyszczanie i nawadnianie

Do prawidłowego działania naszej skóry, a tym samym również włosów i paznokci potrzebujemy regularnego oczyszczania oraz nawodnienia. Przy współcześnie najpopularniejszym trybie życia, czyli pełnym pośpiechu w negatywnym środowisku (zanieczyszczenie środowiska, biurowa klimatyzacja) i niezdrowej diecie nasz organizm często jest również zanieczyszczony i zmęczony, a jego wydajność spada. Codzienne nawodnienie powinno polegać na wypiciu przynajmniej dwóch litrów wody. W stanach poważnego odwodnienia warto spróbować np. Hydrolitu firmy Olimp Labs, którego zadaniem jest przywrócenie równowagi elektrolitowej. Równie istotne jest wspomniane oczyszczanie, które powinno być okresowym procesem. Dobrze jest zaopatrzyć się w pokaźny zapas czystka, który jest niezwykłym ziołem, nie tylko pozwala na stałe usuwanie toksyn z organizmu, ale radzi sobie także z substancjami smolistymi.  Można również wykorzystać go do wykonania płukanki na bazie naparu, co pomoże nam w walce z łupieżem i kompleksowo oczyści skórę głowy. Żeby zawsze mieć pod ręką ten magiczny susz dobrze zaopatrzyć się np. 200 gramowe opakowanie firmy Herbapol Kraków. Regularne wspieranie się ziołami oraz suplementami przynosi niezwykle widowiskowe efekty, które niejednokrotnie przewyższają działanie tradycyjnych kosmetyków. Warto jednak pamiętać, że najlepszy efekt osiągniemy, jeżeli będziemy jednocześnie wspierać nasze włosy tak samo intensywnie od zewnątrz, jak i od wewnątrz.