Z jakim sportem zimowym rozpocząć przygodę w tym roku

Sporty zimowe są ekscytujące i dają naprawdę mnóstwo frajdy. Trzeba się jednak do nich odrobinę bardziej przygotować kondycyjnie oraz sprzętowo. Mimo wszystko gra jest warta świeczki, bo chyba nie ma nic piękniejszego niż górskie zimowe krajobrazy, które wprost zachwycają, szczególnie jeżeli wypoczynek w górach połączy się z aktywnością sportową. Z jakim sportem zimowym warto rozpocząć przygodę właśnie w tym zbliżającym się sezonie?

Skitouring

Skitouring nie jest nową dyscypliną zimowych sportów, ale zdecydowanie ten styl jeżdżenia na nartach zyskuje na popularności w ostatnim czasie. Związane jest to między innymi z tym, ze współcześni młodzi ludzie poszukują wrażeń i adrenaliny. A skitouring zapewnia właśnie to wszystko.

Na czym polega ten styl jazdy na nartach? To zjazdy poza utartymi szlakami, najczęściej po dziewiczym śniegu. Nie wiadomo, co znajduje się pod jego powierzchnią. To zatem prawdziwy dreszczyk emocji. Oczywiście, aby bezpiecznie jeździć w ten sposób na nartach, trzeba mieć nie tylko doskonałą technikę, ale też odpowiedni sprzęt. Dlatego właśnie przymierzając się do skitouringu, trzeba zainwestować w dobre wiązania i buty, oraz oczywiście w narty. Jeżeli skitouring ma być tylko przygodą, narty można też po prostu wypożyczyć w którymś z popularnych ośrodków.

Narty biegowe

Doskonały pomysł na zimowy sport to również narty biegówki. Narty biegowe to sport praktycznie dla każdego, niewymagający aż tak dobrego przygotowania technicznego i fizycznego jak na przykład narty zjazdowe. Coraz częściej w polskich miastach można spotkać dobrze przygotowane trasy do biegówek, dlatego też sport ten można uprawiać praktycznie bez wyjeżdżania do odległego ośrodka w górach. Wystarczy wybrać się po prostu do parku i spędzić sobie tam aktywnie czas, biegając na nartach. Narty biegowe to doskonała opcja na rodzinny sport zimowy. Na nartach mogą biegać mali i duzi, często w parkach można wypożyczyć narty biegówki, dzięki temu sport ten staje się coraz bardziej powszechny.

Deska

Wymieniając zimowe sporty nie sposób nie wspomnieć jeszcze o jednym z najbardziej popularnych czyli o desce. To sport kojarzony głównie z ludźmi młodymi, bo rzeczywiście wymaga sporo odwagi i kondycji, ale coraz częściej na desce jeżdżą też ludzie starsi, szczególnie jeżeli wcześniej mieli długoletnie doświadczenie w jeździe na nartach. Warto zatem rozpocząć swoją przygodę z jakąś nową aktywnością sportową w tym roku, a zima to doskonały na to czas.