Wybieramy płytki na zewnątrz

Wybieramy płytki na zewnątrz

Płytki ceramiczne to od wielu lat bardzo popularny materiał wykończeniowy stosowany na ścianach i podłogach. W zależności od miejsca układania płytek wyróżnić możemy nie tylko płytki podłogowe i ścienne, ale także wewnętrzne i zewnętrzne. Parametry płytek zewnętrznych różnią się od tych przeznaczonych do wykańczania wnętrz. Na zewnątrz płytki będą narażone na działanie zmiennych i niekorzystnych warunków atmosferycznych. W przypadku tych płytek bardzo ważne są dwa parametry: nasiąkliwość i mrozoodporność.

Nasiąkliwość to parametr określany w czterostopniowej skali. Na zewnątrz można stosować te płytki, które należą do pierwszej grupy. Płytki mrozoodporne oznaczane są symbolem gwiazdki. Tego typu płytki przeznaczone są do układania na schodach zewnętrznych, tarasach i balkonach.

Jeszcze jednym parametrem, na który warto zwrócić uwagę kupując płytki jest stopień ścieralności. Na schodach zewnętrznych najlepiej sprawdzą się płytki z klasy IV i V. Z uwagi na bezpieczeństwo, należy wybrać płytki antypoślizgowe.