Statuetki odlewane – materiał?

Pomimo tego, że niemal na każdym kroku przyznaje się różnego rodzaju nagrody i odznaczenia, to w większości przypadków są to medale i odznaczenia o podobnych kształtach, które różnią się wyłącznie dedykacją wygrawerowaną lub naklejoną na danej nagrodzie. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że nagrody mogą być znacznie bardziej spersonalizowane!

Spersonalizowana nagroda

Wbrew pozorom zakup spersonalizowanej nagrody jest w dzisiejszych czasach stosunkowo prosty – wystarczy udać się do najbliższego sklepu zajmującego się handlem trofeami i statuetkami lub nawet odwiedzić sklepy z „mydłem i powidłem”. Musimy się jednak w takich przypadkach liczyć z tym, że do wyboru dostaniemy gotowe produkty, które będziemy mogli dopasować wyłącznie do charakteru danej imprezy – np. statuetka piłkarza lub piłki na zawody sportowe, statuetka kolarza na zawody rowerowe, etc. Jeżeli zależy nam na całkowicie indywidualnych statuetkach, to najlepszym wyjściem jest zgłoszenie się bezpośrednio do producenta statuetek odlewanych.

Dlaczego statuetki odlewane?

Dlaczego jednak statuetki odlewane, a nie np. wykonane z pleksi lub innych materiałów? Wynika to przede wszystkim z większych możliwości artystycznych – tego typu statuetki odlewane mogą mieć znacznie więcej szczegółów niż ich odpowiedniki wykonane między innymi właśnie z pleksi i innych tworzyw sztucznych

Materiał na statuetki odlewane

Z jakiego jednak materiału wykonuje się statuetki odlewane? Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest mosiądz, który łączy w sobie nie tylko elegancję ubiegłych lat, ale w przypadku nowoczesnych form pokazuje swoje drugie oblicze. Jedną z największych zalet mosiądzowych statuetek jest nie tylko możliwość odwzorowania szczegółów (o czym było już wcześniej), ale również ich waga, która daje możliwość wykorzystywania ich również jako np. przycisk do papieru.

Podsumowując, statuetki odlewane są jednym z najlepszych pomysłów na indywidualne odznaczenie i uhonorowanie niezależnie od rangi danego wydarzenia i budżetu, którym dysponujemy na nagrody. Odpowiednie statuetki odlewane jesteśmy w stanie kupić już za kilkadziesiąt złotych, jednak gdy chcemy zlecić wykonanie stricte indywidualnych statuetek powinniśmy się liczyć z wydatkiem na poziomie przynajmniej kilkuset złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze Pucharowo.PL